| iuly29689 a întrebat:

Luna trecuta pe 25 am luat escapelle, la maxim o ora jumate dupa contact, din frica, pentru ca s-a spart prezervativul. Nu a ejaculat inauntru, era doar lichid seminal. Ma aflam in a 4 a sau a 5 a zi a ciclului menstrual, dupa cateva zile au inceput durerile de cap si sangerarile, ca efecte adverse de la pastila cred. Dupa o sapt am mai avut contact dar protejat, am ciclu regulat, nu mi intarzie mai mult de 1-2 zile. E posibil sa fii ramas? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Te sfatuiesc sa astepti cu calm pana cand iti vine menstruatia. Daca nu apare, numara 10 zile de la data intarzierii si fa un test de sarcina.Nu e obligatoriu sa astepti 21 de zile.

Eu te inteleg, dar stresul nu te va ajuta cu absolut nimic.Incearca sa-l canalizezi in constientizare pentru data viitoare, ca sa nu mai ajungi in situatia de fata, altfel doar te imbolnavesti.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mai, cate conturi iti mai faci pe aici pentru a posta aceeasi intrebare?

| iuly29689 explică (pentru dullcat):

Poti te rog sa raspunzi? Sunt f stresata si vr sa stiu...

| dullcat a răspuns (pentru iuly29689):

Te sfatuiesc sa astepti cu calm pana cand iti vine menstruatia. Daca nu apare, numara 10 zile de la data intarzierii si fa un test de sarcina.Nu e obligatoriu sa astepti 21 de zile.

Eu te inteleg, dar stresul nu te va ajuta cu absolut nimic.Incearca sa-l canalizezi in constientizare pentru data viitoare, ca sa nu mai ajungi in situatia de fata, altfel doar te imbolnavesti.

| FindMyName a răspuns:

Pentru liniștea ta, ai putea DUPA 21 DE ZILE DUPA CONTACTUL SEXUAL, sa îți iei un test de sarcină.
Și despre lichidul acela preejaculator(cred că asta și înseamnă), ai avea șanse sa rămâi însărcinată...doar daca:
- erai în perioada fertila
- sau o masturbare sau act sexual cu ejaculare.
Lichidul contine sperma si poti ramane însărcinată.
Dar nu vreau sa te sperii, nu cunosc despre lichidul seminal. Deci totuși ai putea sa faci un test de sarcină.