| anonim_4396 a întrebat:

Am luat pilule yaz timp de o luna ieri am terminat si pastilele placebo dar menstruatia nu mi-a venit,dar sarbatorile acestea multe zile mi-a fost frig la picioare, sa fie si asta un factor? Multumesc!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e asta cauza. Cea mai probabil cauza este o sarcina (mai ales daca nu ai luat corect pastilele). Discuta urgent (maine cu ginecologul care ti le-a prescris), situatia este foarte serioasa.

| al3 a răspuns (pentru Brigaela):

Am de vreo 2 zile niste scurgeri dar nu foarte dese, pastilele le-am luat corect la aceeasi ora.

| Brigaela a răspuns (pentru al3):

Prima menstruatie pe contraceptive este foarte scurta si redusa cantitativ.

Răspuns utilizator avertizat