| 00000000009999999999222233333333333 a întrebat:

Buna cum sa folosesc pastilele Diane 35 ca mi-am luat sa folosesc dar nu stiu cum, si eu am deja 20 zile dupa ce am avut relatii si a ejaculat, dar in timpul ala pe 14 mi-a venit ciclul si ieri mi s-a terminat e 19 dar ce sa inteleg sunt insarcinata sau nu?

4 răspunsuri:
| Raiiiisa a răspuns:

Daca prietenul tau ar fi mai constient de ce se poate intampla, si s-ar controla, ar fi mult mai bine si nu ar trebui sa iei nici o pastila.Crezi ca are rost sa te distrugi cu pastilele, pentru el? Mai ales ca acestea nu se pot lua numai asa, trebuia sa intrebi la farmacie.Aceste medicamente sa stii ca nu fac doar bine, pot aparea si adverse.

| Anemona2020 a răspuns:

Moama scrie si u mai corect ca abia inteleg daca ti a venit ciclul nu esti INSARCINATA intelegi nu esti. daca nu iti venea erai.intreaba la farmacie data viitoare si iti explica farmacista cum se folosesc.

| meseriasul88 a răspuns:

Fetito sa stii ca odata ce iti vine ciclul nu ai cum sa ramai insarcinata trebuie sa vb cu partenerul tau sa te protejeze asta el trebuie sa stie asa ca dristractie placuta

| Ana0Maria a răspuns:

Mama..bai fato dar tu esti analfabeta? NU, nu esti din moment ce ai avut CM. Ai avut noroc.