| anonim_4396 a întrebat:

Am mai auzit intrebarea de mai multe ori, insa era formulata gresit. Tot aceeasi intrebare o pun si eu, si sper ca e cat de cat mai corect...
De ce fetele sunt atat de imature?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum e si mai gresit formulata ca nu ai specificat nicio imprejurare.

fetele sunt imature pentru ca au 10 ani sau pentru ca au 14 ani sau pentru ca au 16 ani si degeaba le compari cu baietii ca sunt si mai imaturi la aceleasi varste.

Nu imi inchipui ca te referi la femeo de >22-25 ani. asa ca intrebarea ta e irelevanta.

| GDY a răspuns (pentru suntserios):

Si raspunsul tau e exact la fel!

| Elvina a răspuns:

Pentru ca baietii stiu sa le minta frumos.

| neutrino a răspuns:

Tot gresit e pusa intrebarea, tinand cont ca la aceeasi varsta, baiatii sunt mult mai necopti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Nu sunt toate imature. O fata este mai matura decat un baiat de varsta ei.
2.Sunt imature, in general, sau cand vine vorba de ceva anume?
3. Unele sunt imature pentru ca incearca sa se comporte matur si sfarsesc prin a se face de ras (si unii baieti fac astabig grin).
4.Sunt imature pentru ca vor sa dea dovada ca sunt mai mari (de ani) decat sunt, de fapt.
winking

| Unicucebeea a răspuns:

1.Nu toate sunt imature crede-ma
2.Se zice ca fetelese maturizeaza mai repede c baietii si nu o spun numa eu, ci 90%winking
3. Daca stiu sa se distreze si sa se prosteasca nu inseamna ca sunt imature
4.Nu ai pus intrebarea corect: Imature prin ce sens? Ce varsta de fete ..etc.

| Youcandoit a răspuns:

Sunt imature numai cand le place sa se joace cu baietiiwinking

| GDY a răspuns:

Am vazut ca altii au spus "de ce sunt fetele proaste".
Ma refer la comportament.
Am vazut multe fete care fac tot ce le trece prin minte.