| TMI85 a întrebat:

Am mai pus odata poezia asta, nu stiu cati dintre voi ati vazut-o, vreau si eu parertea voastra sincera! fara caterinca, va rog! las titlul la alegerea voastra!

Azi n-am chef de nimic, in suflet ploua,

Beau o cafea dulce amara cu iz de roua,

Azi nu ma cautati, n-am sa raspund...

Nu stiu ce am sa fac, unde ma duc...

Astazi nu ma gasiti, voi fi plecat,

Nu-mi dati buzz-uri pe mess, sunt ocupat,

Astazi nu va cunosc imi pare rau, astazi uitati numele meu.

Vreau sa-mi fumez tigara linistit,

Sa-mi beau cafeaua-n tihna, sa m-aud sorbind,

Vreau sa ma linistesc, sa imi revin,

Astazi beau vinul sec, il gust din plin,

Ma-ntind in iarba, ma ascult cum respir,

Ma uit in sus la cerul albastriu,

Caut raspunsuri la ce inca nu stiu...

Astazi pot sa fac tot ce n-am facut ca nu imi pasa,

Astazi las telefonul si grijile acasa,

Astazi n-am chef sa stau ingandurat,

Azi nu, nu vreau sa ma vad suparat!

Astazi vreau sa fiu fericit, sa-mi fie bine,

Maine poate va fi alfel, dar vorbim maine...

10.MAI.'11 T. M

Răspuns Câştigător
| Paula007 a răspuns:

E interesanta. ai putea sa incerci sa mai renunti la rimawinking

scopul creatiei in sine e sa-ti gasesti tu echilibrul tau. nu e o conditie sa aiba o rima, o idee generala, sau chiar o tema. sunt gandurile tale si le asezi cum vrei, doar am dat o sugestie happy

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Contează şi ce vârstă ai. E interesantă, însă puţin puerilă. Vezi cum faci şi elimină versul cu BUZZ-ul de pe messenger, o să sune mult mai bine.
Succes!

| maryana5 a răspuns:

As zice sa o lungesti putin, sa o faci o balada. Daca ii gasesti si o linie melodica, ai putea sa o faci cantec tongue