| sopranaCadaverica a întrebat:

Am mai scris ca m-am vazut cu un barbat cu care la ultimele doua subiecte mari (generale) nu ne-am inteles, viziunile noastre erau foarte diferite, m-a si invitat in aceeasi seara sa ne plimbam cu masina sa si eu am refuzat. Si de atunci nu mi-a mai scris nimic si nici eu lui.
Dupa cateva zile de la intalnire, ma plimbam seara pe strada si vorbeam la telefon. Il vazusem pe o banca, era cu un grup de prieteni. Fiind intuneric, am intors capul, sa creada ca nu-l observ.
Apoi, a doua zi ma intreaba pe net daca sunt suparata. Zic ca nu, n-am motiv. Si il intreb de ce - si spune ca am trecut pe langa el aseara si credea ca-s suparata. Ii zic ca daca il vedeam, il salutam. Si zice: te salutam eu primul daca te uitai la mine.
In fine.
Intrebarea ESTE: daca nu a simtit atractie sau dorinta de a ma cunoaste in continuare, de ce a mai tinut cont de acest detaliu? De ce credea ca eram suparata? Si de ce ii pasa? Adica, daca ii ziceam ca-s suparata, cum putea sa rezolve?
Putea sa uite, sa nu-mi spuna ca m-a vazut.

16 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Speră să ajungă totuși la fofo...

| Andreeush a răspuns:

Poate a așteptat să îl cauți tu.
Nu trebuie doar băieții să facă primul pas.

| sopranaCadaverica explică (pentru Andreeush):

Era un barbat in toata regula, nu baiat. Putea sa zica un ''Buna'' pe net urmatoarea zi daca era interesat, dar nu era. Si nici eu.

| Andreeush a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Atunci de ce mai dai importanță?
Dacă nici tu nu ești interesată să vorbești cu el atunci lasă lucrurile așa cum sunt.

| sopranaCadaverica explică (pentru Andreeush):

Eram doar curioasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câti drecu ani ai 14? De te joci dea inabordabila.
"Intrebarea ESTE: daca nu a simtit atractie sau dorinta de a ma cunoaste in continuare, de ce a mai tinut cont de acest detaliu? "
Esti penibila Dacã tu crezi ca un barbat incepe sa umble dupã tine, ti-a oferit o intalnire tu trebuie sa incerci sa-l cunosti in continuare daca ai ceva de impartit cu el. Doar nu te astepti sa inceapa el om matur la cap sa te invite la 10 intalniri pentru a-ti aratã ca e interesat de tine. Nu esti tu Regina plii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Confunzi politețea cu flirtul din cauză că analizezi prea mult orice gest mărunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca îți pasa atat de mult de el, scrie-i.Nu pune întrebări tampite aici.Nu-ți face scenarii absurde.
Si nu-mi zi ca nu îți pasa, ca altfel nu-ți puneai singura atâtea întrebări.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Mi-a starnit curiozitatea acest gest inutil de a intreba pe net o persoana de ce nu te-a salutat intuneric laughing, stiind ca evident persoana respectiva nu observase. Si asta exact dupa o intalnire cu un final clar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Evident nu observase?laughing Dar l-ai observat si poate n-ai fost atat de subtile pe cât crezi.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

A vazut ca nu m-am uitat la el, am scris acolo ca vorbeam la telefon. Gesticulam, eram in febra unei discutii, eu il vazusem pentru o secunda fara sa intorc capul spre el...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Gesticulai? Interesant.

| inflicted a răspuns:

Tu nu poti sa te porti frumos cu o persoana daca nu are pareri identice cu ale tale?

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Tocmai, unde am scris ca m-am purtat urat? Doar mi-am expus punctul de vedere intr-un mod asertiv, fara sa vreau sa schimb parerea nimanui.

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Reiese din faptul ca ati terminat-o bosumflati ca niste copii.

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Pai el era bosumflatul happy Din moment ce m-a si jignit gratuit intrebandu-ma ironic daca sunt psd-ista, desi eu nu dadusem de inteles absolut deloc asta. Parea deranjat si dezamagit. Asta e... cand nu avem putere de intelegere sau dorinta de a-l intelege cu adevarat pe omul respectiv.