| motto a întrebat:

Am menstruatie regulata, iar pe 28 iulie trebuia sa imi vina, dar acest lucru nu s-a intamplat.Am facut sex neprotejat, dar cu ejaculare afara.Pe 31 iulie am facut un test de sarcina dar a iesit negativ, este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceiasi temere o am si eu pentru luna asta dar totusi cred ca nu esti insarcinata exista unele schimbari d la o luna la alta chiar daca pana acum nu le.ai avut sexul provoaca anumite schimbari, iti zic mai multe dupa 5-6hee hee ca sunt ingrozita si eutongue pusy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut testul de sarcina mult prea repede, asa ca nu te poti baza pe el. Sexul neprotejat cu ejaculare afara are un risc de sarcina cuprins intre 4 si 27%, prin urmare o sarcina trebuie luata in considerare. Primul test de sarcina concludent poate fi facut pe 4 august, din prima urina de dimineata si trebuie repetat pe 7 sau pe 8 tot din prima urina de dimineata. De-abia daca ambele teste sunt negative, poti zice ca nu esti insarcinata.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu este posibil. Nu are cum. totusi, mai fa unul peste 7 zile.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Iar sex neprotejat, iar ejaculare afara! Nici voi, sau tu, nu stiti ca lichidul preejaculator - care apare rapid dupa erectie! - contine zeci de milioane de spermatozoizi?!

Nu ai scris exact cand ai facut sex?! Fa testul de sarcina din prima urina matinala, la 21 de zile de la actul sexual, si eventual repeta-l dupa 3 zile!

NU mai faceti sex neprotejat!

| εїз a răspuns:

Da, este posibil să rămâi şi însarcinată, ai avut scurgeri abudentente de un lichid spre maro? Asta înseamnă că este posibil să fi însarcinată, e un semn că eşti gravidă. Revenind la testul de sarcină, uneori ele nu ies aşa cum trebuie.
Mai ia-ţi un test de sarcină, este posibil să iasă pozitiv. Consultă un medic ginecolog, el te va putea ajuta sigur.

| bibydraguta a răspuns:

Mai fa un test asta iti va spune toata lumea poate chiar 2 teste uneori si acele teste gresesc.nu cred ca ai ramasa insarcinata din moment ce el a ejaculat afara nu are cum.

| mygirl_the_best a răspuns:

Nu ai nevoie sa mergi la doctor, dar nu stiai ca testul se face la 21 de zile dupa contactul sexual deci va trebui sal repeti bafta

| adriano912 a răspuns:

Tot ce e posibil...mai fa ti un test, ca nu intotdeauna sunt corecte, dar pentru a fi sigura 100% mergi la doctor parera mea

| motto explică:

Am facut si al doilea test, ieri 4. 08. 2010 si tot negativ a iesit, scurgeri nu am avut de niciun fel. Ultima data cand am facut sex neprotejat a fost chiar pe 28. 07. 2010 cand ar fi trebuit sa imi vina