| carinnutza a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am fost cu un baiat despre care nu prea stiu ce sa spun daca chiar m-a iubit sau nu, nu sunt sigura. El parea ca ma iubeste.Am fost impreuna 3 saptamani dar in ultima saptamana aproape ca nici ca ma suna, adica ma suna cand isi aducea aminte. De fiecare data cand imi propun sa il uit se intampla ceva, ori ma suna, ori ma intalnesc cu el, ma baga in seama pe mess sau fb, orice si imi aduc aminte de el. Acum are prietenea si vad ca are la status "TBX" si alte chestii de genu asta si poze cu ea si, am impresia ca fac o luna (nu sunt sigura). Si cand m`am int cu el acum cateva zile m-a luat in brate si ma pupat si parea ca ploua pentru el. Nu stiu ce sa fac. De revelion a venit si el si venise putin si prietena lui. si ma bagat in seama m-a sunat si la miezu noptii.Nu stiu ce sa cred. Daca chiar o iubeste pe fata aceea sau tine la mine. Adica face niste chestii pe care eu le-as putea interpreta ca ma place. Nu stiu ce sa cred ...Si nu stiu ce sa fac in privinta acelei fete e draguta, n-am ce zice. off. n-am nici o idee. ori m-a uitat sau nu stiu. nu il inteleg ori vrea sa imi dea de inteles ca o iubeste. Ei cred ca implinesc aproape doua luni.(cred, cam cu aprox)in fine nu stiu ce sa fac am vb cu el acum doua zile si i-am trim sms ca nu am mai vb cu el de la revelion ca nu prea am mai avut cum in fine... cica a apreciat ca nu am uitat de l ca inca imi mai pasa de el. oricum a vorbit foarte frumos si nu stiu ce sa fac cum sa il uit pentru ca faptul ca e cu fata aia sufar enorm si nu stiu ce sa fac suntem prieteni si ne intelegem foarte bine si nu stiu cum sa fac sa il uit ori sa nu stiu. sa ma bage si el mai mult in seama uneori nu prea stiu ce sa fac daca sa il bag in seama p[e mess sau nu (cu toate ca l-as baga ) dar nu gasesc nici-un subiect pentru ca acum cateva zile l-am intrebat care mai e viata lui si asa si nu stiuce sa fac. si am vb azi cu el si cica ceva d genu ca l-am intrebat ce face si cica nasol ca s-a desp de pr lui si cica se duce la un bar sa se imbete pentru aia. cred ca sunt singura care se zbate atata si il iubesc. ast rasp mersi:*:*

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna, carinnutza.:*

Adevarul crud este ca el nu te iubeste, dar nici pe cealalta nu o iubeste. Poate simte o atractie pentru tine, dar nu e iubire.Nici pentru cealalta.Pentru ca din cate am citit in povestea ta, ii place sa se joace.

Nu`i mai raspunde la telefon, la mesaje, da`i ignore [sau delete] din lista ta de messenger, si uita`l. Nu merita sa suferi tu, o fata asa draguta, pentru unul la el. Sunt sigura ca exista sute de baieti care ar da orice doar sa te uiti la ei.

Daca te intalnesti vrodata cu el, raspunde`i rece. Si lasa`l. happy. Pariu ca il va si durea!

bafta.

| lolly_3072 a răspuns:

Ok.calmazea'te si incearca sa'l uiti pentru ca u esti rezerva lui, cand are problema in relatie vine la uh. nu te mai gandi la el, nu; i mai rasp la msg si nici pe fb nimic daca il vezi il saluti si atat!
nu crezi ca ii ajunge cat s-a folosit de uh?
ppupp, lollybig grin

| aSH a răspuns:

Daca te iubea si el nu facea asta sa se dea la alta sau sa faca chesti de genu asta nu stiu cred ca ar trebui sa ilcerci sa il uiti sau lasa lucrurile asa de la sine sa treaca dar ai grije ca s-ar putea sa vrea doar sa te F. A si dupa aia sa te paraseasca pentru ca daca tinea cu adevarat la tine si vrea sa fiti impreuna se purta si el altfel

| CristiVssMămăligă a răspuns:

Hmm...Sincer eu cred ca el te considera doar o prietena caruia ii poate spune liber ce simte si alte chestii. Daca te placea cu adevarat ramanea la tine si nici nu te facea geloasa...

| Angelxp a răspuns:

Deacord cu lolly! =) :*... nu-ti consuma nervii Dear! pur si simplu uital, nu te merita!

| Mirunutssa a răspuns:

Pai trebuie sa ii spui ce se intampla.Pe urma asteapta o saptamana sa vezi daca se schimba. Daca nu se schimba da-i papucii.