| carinnutza a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am fost cu un baiat despre care nu prea stiu ce sa spun daca chiar m-a iubit sau nu, nu sunt sigura. El parea ca ma iubeste.Am fost impreuna 3 saptamani dar in ultima saptamana aproape ca nici ca ma suna, adica ma suna cand isi aducea aminte. De fiecare data cand imi propun sa il uit se intampla ceva, ori ma suna, ori ma intalnesc cu el, ma baga in seama pe mess sau fb, orice si imi aduc aminte de el. Acum are prietenea si vad ca are la status "TBX" si alte chestii de genu asta si poze cu ea si, am impresia ca fac o luna (nu sunt sigura). Si cand m`am int cu el acum cateva zile m-a luat in brate si ma pupat si parea ca ploua pentru el. Nu stiu ce sa fac. De revelion a venit si el si venise putin si prietena lui. si ma bagat in seama m-a sunat si la miezu noptii.Nu stiu ce sa cred. Daca chiar o iubeste pe fata aceea sau tine la mine. Adica face niste chestii pe care eu le-as putea interpreta ca ma place. Nu stiu ce sa cred ...Si nu stiu ce sa fac in privinta acelei fete e draguta, n-am ce zice. off. n-am nici o idee. ori m-a uitat sau nu stiu. nu il inteleg ori vrea sa imi dea de inteles ca o iubeste. Ei cred ca implinesc aproape doua luni.(cred, cam cu aprox)in fine nu stiu ce sa fac am vb cu el acum doua zile si i-am trim sms ca nu am mai vb cu el de la revelion ca nu prea am mai avut cum in fine... cica a apreciat ca nu am uitat de l ca inca imi mai pasa de el. oricum a vorbit foarte frumos si nu stiu ce sa fac cum sa il uit pentru ca faptul ca e cu fata aia sufar enorm si nu stiu ce sa fac suntem prieteni si ne intelegem foarte bine si nu stiu cum sa fac sa il uit ori sa nu stiu. sa ma bage si el mai mult in seama uneori nu prea stiu ce sa fac daca sa il bag in seama p[e mess sau nu (cu toate ca l-as baga )big grin dar nu gasesc nici-un subiect pentru ca acum cateva zile l-am intrebat care mai e viata lui si asa si nu stiuce sa fac, ajutati-ma va rog. astept raspuns.multumesc :*happy

4 răspunsuri:
| MinnieHaha a răspuns:

Te'ai incurcat in foarte multe detalii dar in fine...
Eo zic ca intr-adevar tine la tine!(dar poate ca la o amika)
Daca tine la tine cu adevarat, se va intoarce el!
Nu il baga in seama si fa pe indiferenta chiar daca inauntrul thu nu mai poti de fericire!
Kand cineva te dispretuieste si uh il iubesti, roata se va intoarce(mai devreme sau mai tarziu) in favoarea tha!
Dar pana atunci, arata ca poti fii si indiferenta cu cine meritha!

Asta e sfatul meo!
Multa bafta:*

| DaDaAndrei a răspuns:

Ar trebui sa-l lasi in pace pur si simplu...este genu de baiat care umbla din floare in floare daca ma intzlegi ce zic. Nu cred ca are sentimente pentru tine din ce mi-ai zis nu ai mai vb cu el de la revelion.Cred ca ar fi timpul sa treci mai departe sunt o multzime de baieti care abia asteapta sa iasa cu tine...nu te rezuma doar la o singura persoana.Shi daca eratzi prieteni buni inainte sa stii ca nu e bine sa te cumplezi cu amicul tau. Am fost in aceashi sintautzie cu o prietena buna de-a mea, dar am fost amandoi de acord ca daca am fi impreuna si ar fi sa ne certam odata o sa stricam tot ce am construit de`a lungul anilor happy

| Ioanaa1796 a răspuns:

... bunaa`...aceeasi chestie mi s`a intamplat si mie`. el nu te iubeste, vrea doar sa isi bata joc si de tine dar si de fata cu care este, se vede clar dupa cum mi-ai spus`, adica dupa gesturile pe care le facee, vrea sa te faca invidioasa, nu il mai baga in seama si incearca sa iti faci alt prieten sa vezi cum reactioneazaa`succes funda?

| Skittles19 a răspuns:

Buna carinnutza!
Ai spus ca nu esti sigura daca te-a iubit sau nu si ca relatia a durat 3 saptamani. Dupa parerea mea o iubire nu se construieste in 3 saptamani, ci in mult timp cand cei 2 ajung sa se cunoasca mai bine. Parerea mea este ca el se comporta asa cu tine pentru ca vrea pur si simplu sa te aduca in pragul disperarii ca sa te gandesti la el, sa nu ti-l poti scoate din cap, iar apoi sa te raneasca din nou cu fata aceea cu care are o relatie in prezent. Sfatul meu este sa-i arati putina indiferenta, sa fii mai distanta cu el. Daca nu te poti abtine din a te gandi la el si a suferi fa-o cand esti singura, nu in prezenta lui pentru ca ii oferi satisfactie. Ar trebui sa-ti gasesti un hobby ca sa nu te mai gandesti asa de des la el, sa mai iesi in oras cu prietenele, poate chiar sa-ti gasesti un alt prieten care sa te respecte. Daca nu, pune-ti la status ceva gen "Te iubesc" si chestii de genul. O sa vezi ca va fi gelos.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!