| anonim2533 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Ma jucam cu iubitul meu si el mi-a introdus doua degete cam 10 cm, are degetele groase. N-am simtit absolut nimic si nu inteleg de ce n-a curs sange? Sunt virgina. Eram foarte excitata si poate si pentru faptul ca fac spagatul si sfoara. Avem 17 ani.
Nici menstruatia nu mi-a venit luna asta

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel care se datoreaza gradului de vascularizare a pielitei himenale si/sau a faptului ca himenul areo constitutie elastica si din acest motiv perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul trece prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv nu se produce deloc sangerarea. Pentru a nu fi acuzata ca n-ai fi fost virgina, atat tu cat si iubitul tau ar fi indicat sa cititi cu atentie constatarile specialistilor rezultate in urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema : "Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintrefete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau anemic si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. Unui numar insemnat de femei care reprezinta circa 47% dintre femeile lumii, pielita himenului este foarte flexibila si se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil, în schimb în cazul unui procent de circa 11 % din numarul femeilor rămase, himenul este atât de subţire.anemic, încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample de desfacere a picioarelor, in timp ce fac balet, gimnastica, spagatul sau la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport/atletism sau în urcarea unui munte." Tu te afli printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca multora le lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si doar daca au argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate! http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| Dishka a răspuns:

Nu e obligatoriu partea cu cursul sângelui, exista cazuri in care fata sa nu aiba himen, sau himenul se poate rupe foarte usor fara nicio durere ori poate fi elastic si se poate rupe greu si sa existe dureri, eu zic sa stai linistită in privinta asta

| Badboi a răspuns:

Întâi.
Ești virgina până intra în tine o...
Până atunci, orice bagi, poate să te defloreze (să rupă himenul) dar asta înseamnă doar că ai himenul rupt, nu înseamnă că nu mai ești virgina
Virgina ești până faci sex

| kono69 a răspuns:

E prea putin ca sa penetreze himenul