| Buffy a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Sunt cu un baiat de vreo 4 zile si nu ma simt asa cum as vrea, adica nu ma simt mai deloc bine cu el. cum as putea sa ii spun "pa" intr-un mod nu tocmai dureros (asa incat sa ramanem amici) pentru ca am observat ca el chiar ma place :-s. Help! [fundita:d]

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Cred ca ai putea vb cu el si sa-i sp parerea ta. explica-i ca-i un baiat bun, dar nu pentru tine.
nu cred ca va fi dureros, mai ales dupa 4 zile.
vb cu el explica-i c simti!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,poate te place, dar in 4 zile nu poate fi vorba de cine stie ce sentimente si e mai bine sa ii spui acum decat mai tarziu, daca nu te simti ok cu el mai bine termina relatia.
Fi sincera cu el si spune-i ca nu esti pregatita pentru o relatie si ca ar fi mai bine sa ramaneti amici, el va accepta pana la urma situatia.

| unnimeni a răspuns:

Pai dupa 4 zile cum crezi ca te poti simti?
Eu zic sa nu iei decizii pripite care le poti regreta mai tarziu.
Daca totusi doresti sa va despartiti spune-i ca tu il vezi pe el mai mult ca pe un frate si asta iti doresti pe viitor...
Bafta!

| BettyEllA a răspuns:

Buna buffy! happy Tu spui ca ai observat ca el chiar te place.Eu sunt de parere ca daca el te iubeste asa mult nu ar trebui sa te desparti de el ci mai degraba sa lamuriti problema. Ai putea sa ii spui frumos ca nu te face sa te simti bine si ca a putea si el sa fie mai tandru cu tine si mai romantic!
Dar daca tu vrei NEAPARAT sa va despartiti, spune-i intr-un moment potrivit si spune-i si motivul, nu il lasa asa cu ochii in soare.

Succes!
Paa. :*:*

| Nesquik_8060 a răspuns:

Am fost si eu in situatii din astea si e destul de nasolhee hee. Eu I-am zis ca pentru o perioada chiar vreau sa raman singura [asa si e nu e vrajeala] si ca nu simt vreun sentiment puternic fata de el si ca m-as bucura daca am ramane prieteni kissbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer Nu cred ca in 4 zile are sentimente asa marete. Vorbeste cu el sau daca iti este greu sa vorbesti tu. explica-i unui amic de-al lui sau unei prietene dea ta sa ii spuna. Bafta!tongue [Fundita?:d]