| Cristina45 a întrebat:

Tpuuu am o problema... un baiat imi spune mereu ca ma iubeste si vrea sa fim impreuna, eu nu il plac deloc... si nu stiu cum sa il refuz frumos fara sa se simta jignit, si sa ramanem amici, ceva parereri, cum as putea sa ii spun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii spui direct ca si asa nu-l placi, de ce sa mai ramaneti amici?

6 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Eu zic sa-i spui in fata mai ales daca te place asa mult daca eu bagi pe aia cu "esti dragut dar nu pot" nu rezolvi nimic ca tot o sa incerce si te va "iubii" in continuare. Mai bine ii spui verde in fata ca nu iti place de el, ca oricum jignit si dezamagit va fi de orice raspuns negativ. Si de ce sa fiti prieteni daca ii zdrobesti inima?

| ƒℓυχ a răspuns:

Spune-i ca ai alt iubit rolling on the floor

[sau... ii spui direct nu (dar cat de frumos se poate de exemplu ceva de genul raspunsului lui @Dusy)

| alex945 a răspuns:

Buna si eu acum trec prin acest moment zii frumos:BUNa esti un baiat minunat si extraordinar de frumos nu cred ca te merit si am ales sa ne despartim imi pare rau dar poate peste cativa ani soarta ne va reuni te pup

| Dusy a răspuns:

Simplu! ii spui ca ar fi mai bine sa ramaneti amici si ca nu ai vrea sa stricati relatia de prietenie. Ca este dragut dar nu poti sa stai cu el! Sper sa iti fie de folos.

| Cristina45 explică (pentru Dusy):

Mss :*

| Dusy a răspuns (pentru Cristina45):

Cu mare mare placere! Sper sa te ajute...