| Yusuke16 a întrebat:

Am nevoie de o parere. Deci este o fata de care imi place foarte mult dar o relatie cu ea este imposibila si o consider sora mea, iar ea pe mine fratele ei.Deci de 1 Martie, i-am cumparat doua lebede de sticla care stau pe un,, lac" in forma de inimioara. Vreau sa i-o daruiesc dar nu stiu ce,, biletel" sa fac adica: ce sa pun alaturi de lebede.Ma gandeam la un biletel de genu:

Draga Gaby, atunci cand te vei uita la aceste doua lebede, vreau sa iti amintesti de noi doi: Hermano si Hermana.

Hermano=Frate
Hermana=Sora

M-am gandit sa folosesc cuvinte in spaniola pentru ca ii place foarte mult spaniola.
Ps: Suntem pe clasa a 10 a happy

Deci? Un raspuns daca e frumos acel mesaj, o imbunatatire sau o modificare astept cu mare drag.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E foarte frumos,dar nu incepe cu "draga Gaby",presupune o lunga scrisoare si tu spui doar cateva cuvinte,deci renunta.
Uite,ar trebui sa scrii cam asa:
"Frumusetea si delicatetea acestor lebede,sa-ti aduca mereu aminte de noi doi,Hermano si Hermana.
Iti doresc cea mai frumoasa primavara!"
Cam asa...
E asa dragut gestul tau si atat de plin de sensibilitate!
Nu stiu spaniola,regret,aici cred ca te vei descurca singur,ai grija sa fie corect scrisa,o greseala ortografica sau de gramatica scade enorm valoarea unui gest generos!
Ia o coala de hartie bej,arde-o putin pe margini,curat-o bine,sa semene a pergament,scrie pe ea micul tau mesaj, semneaza, fa-o sul si leag-o cu o panglicuta sau un snur de matase.
Efectul vizual va fi minunat!
Felicitari, gandesti frumos, pastreaza-ti mereu gandul bun si inima insorita!happy
O primavara minunata iti doresc!

| Yusuke16 explică (pentru greece12):

Wow multumesc... nu stiu cand am citit mesajul tau m-a cuprins o stare ciudata... ca si cum m-ai fi citit fara sa stii nimic despre mine doar din acele cateva cuvinte si multumesc de sfat.

| greece12 a răspuns (pentru Yusuke16):

happy
Mi-a placut la nebunie gestul tau,modul in care ai scris rugamintea ta,asa ca ti-am raspuns cu drag si din toata inima,poate de aceea!happy
Hai, asterne-te la treaba, cu zambet si speranta, ii va place foarte mult cadoul tau, crede-ma!

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Te-a lovit cupidon azi... frumos.

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Eu,dragul meu, iubesc mereu si sunt indragostita vesnic, fericirea e starea mea cotidiana si o doresc tuturor!
Imprimavareaza-te!happy

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Să știi că m-am trezit ciufut, numai când am văzut ce cald era în cameră am zis că mă spânjur.
o să încerc că m-a disperat Andreea laughing că ea vrea afară...

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

laughingTu ai intrat in astenia de primavara direct!laughing

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Da să știi, mie nu-mi place primăvara și nici vara! Prefer toamna și iarna!

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca iti place de ea si vrei in oarecare masura sa ii dai niste indirecte, parerea mea este sa scrii altceva pe acest bilet, ceva ca ti-ai dori sa urcati inca o treapta, ca o placi si bla bla.nu folosi frate si sora, pentru ca atunci nu mai avansezi niciodata.ai luat lebedele cu inimioara, deci pasul e pe jumatate facut.
Lupta pentru ceea ce iti doresti, pana nu va fi prea tarziu!
P.s: daca ii place spaniola si o intelege cat de cat trimite-mi un msj pe privat si iti traduc eu ceea ce vrei sa-i scrii pe spaniola!
Succes!

| Azµre a răspuns:

Frumos, dar de ce e imposibilă iubirea voastră nu înțeleg?

| Yusuke16 explică (pentru Azµre):

Nu are ochi pentru mine si ma vede doar ca pe un frate...

| Azµre a răspuns (pentru Yusuke16):

De ce nu ar avea, hai să discutăm în privat vrei? Imposibil, trebuie să existe ceva și o vei face să fie a ta, atâta timp cât ea nu are pe nimeni.

| EpicPlayer a răspuns:

A moment of silence for our brother in friendzone.E ca naiba ba...ce sa zic...incearca sa scapi de aceasta bariera