| Yusuke16 a întrebat:

Salutare.Am si eu nevoie de o poezie de iertare... Astazi m-am certat cu o fata pe care o consider sora mea si ea pe mine fratele ei... si vreau sa ma impac cu ea iar ce mod mai bun ar fi decat sa scriu o poezie dar nu am inspiratie. Funda+ vot celui care ma ajuta si daca ar putea fi scrisa si in spaniola ar fi perfect.Multumesc va pup.

5 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

E frumoasa atunci cand o scrii tu, chiar daca de abia ingaimi 2 cuvinte si alea fara sens si rima.Ce rost si ce farmec mai are daca ti-o scriem noi? Inspiratia se mai si "prelucreaza" citind niste poezii de iertare ale unor scriitori celebri.De acolo sigura o sa ai idei, dar cred ca iti este si putin lene, mai ales ca, na, trebuie pe urma sa cauti in dictionarul de spaniola!

| AmXjKr a răspuns:

Salut. Sincer, nu iti trebuie poezie ca sa te ierte. Trebuie sa ii spui cu cuvintele tale si cu capul tau care zici tu ca nu are inspiratie. Ca asa, daca cineva iti da o poezie, e ca si cum te-ai impaca DATORITA lui ala care ti-a dat-o, nu datorita tie.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Cauta rime pe www.rimeaza.ro sau com nu mai stiu
poti sa ii iei si o milka in forma de inima si niste flori, fii un baiat unic :*
funda :)

| RedStyle950 a răspuns:

Pai baiatu, daca zici "cu o fata pe care o consider sora mea si ea pe mine fratele ei" inseamna ca aveti o prietenie solida sau ma rog aveati.Atunci daca iti dam noi acum poezia deja facuta, deja devi cam "fals" si nu cred ca exista nicio prietenie intre voi.Parerea mea!