| anonima9999 a întrebat:

Am nevoie de o parere sau un sfat. Sambata m-am certat cu prietenul meu foarte urat pe motivul ca i-am spus ca cine iubeste nu insala, iar el a zis "da,exact asa e"(el ma inselase in trecut de cateva ori). Nu ne-am vorbit pana marti. Luni l-am vazut deja cu o alta fata, care zice el ca e doar o prietena si atat. Miercuri ne-am intalnit ca sa vorbim si am vazut in telefonul lui multe numere de fete pe care nu le cunosc, inainte nu le avea. Am inceput sa vorbim despre o amica de a lui cu care ne intalnisem si in loc sa zica numele tipei aleia a inceput sa zica numele fostei iubite. Cand i-am spus ca am auzit ca a zis numele fostei n-a recunoscut, a zis ca aud eu prost si ca nu a zis asa, dar el chiar zise asta. precizez ca mai mereu vorbeste despre fosta si cam toti amicii lui vor sa-l impace cu ea. De la un timp imi arunca cuvinte urate, si se poarta foarte urat. el zice ca ma iubeste dar nu stiu ce sa cred. Stiu ca poate ar fi trebuit sa-l las de mult dar il iubesc mult, e prima iubire si eram in stare sa ii iert orice. Poate exagerez eu, nu stiu. Mai merita sa continui relatia?

9 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Nu merita sa suferi asa de mult pentru un astfel de baiat. Inteleg ca e prima ta iubire,dar gandeste-te si la consecinte. Sa zicem ca ramaneti impreuna acum,nici el nu renunta la tine, dar continua sa te insele. Nu cred ca ti-ar placea, nu? Spuneai ca te-a mai inselat de cateva ori. Nu este un baiat de incredere, deci ar trebui sa-l cam lasi.
Merita sa traiesti in minciuni?
Cu siguranta esti o fata foarte frumoasa si intelegatoare si orice baiat ar vrea sa fie cu tine, asa ca de ce nu incerci sa cunosti si tu alti baieti?
E prima ta iubire, nu inseamna ca nu vor fi si altele.
Stergeti lacrimile si intalneste pe altii. Nu trebuie sa fi neaparat cu oricine iti iasa in cale. Gaseste pe cel mai potrivit pentru tine.
Nu-l lasa sa te faca sa suferi!

| sofisis a răspuns:

Clar nu. Nu numai ca nu te iubeste nici cat negrul de sub unghie, dar nici macar nu te respecta.
Lasa-l sa isi vada de drum ca tu ai nevoie sa fii iubita si sa fii pe primul plan, nu sa fii mintita, inselata si luata la misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-a inselat de acum, inseamna ca nu este multumit de tine, iar faptul ca te jigneste constant, estre inca o dovada de marlanie fata de inima ta, este clar ca mai mult ar vrea doar sa culce cu tine, sa te aiba ca suvenir, decat sa te faca fericita, sa te repsecte si sa te aprecieze asa cum esti.

Nu vad de ce ai vrea sa-ti petreci viata langa cineva pentru care curvia este ceva obisnuit, nu peste mult timp, curvia devine un obicei pentru unii, iarta-l, dar e timpul sa incepi o viata noua alaturi de altcineva, mai sunt baieti care nu te vor judeca pentru ca ai facut ceea ce nu trebuia cu cine nu merita.

| Andrei258 a răspuns:

Nu nu mai continua lasa l sa se duca si eu am trecut prin asa ceva cu fosta iincepuse sa doarma cu poza lui la piept etc discutam mai multe in privat daca vrei

nu merita sa te consumi

| 4343gddhkied a răspuns:

Daca s-a schimbat radical, incearca sa comunici si sa il intrebi daca mai vrea sa continuati. Il iubesti, dar cand face de-astea, eh. Asculta-ti inima, daca va inceta, iarta-l, iar daca nu, nu stie ce pierde! Bafta!:**

| AmaToaRea a răspuns:

Daca nu stii numerele de unde stii ca sunt de fete? lasa-l sa se impace cu fosta si tu mergi mai departe nu se merita sa ierti de atatea oriwinking

| anonima9999 explică (pentru AmaToaRea):

Erau trecute numele tipelor, pe fete nu le cunosc.

| Rebeka88 a răspuns:

Joaca-te un pic cu el, spune-i ca va despartiti si fii atenta cum reactioneaza. daca te intreaba de ce si tu spui pentru ca nu mai merge si pleaca nu te iubeste daca te implora da sa planga si reactioneaza trist te iubeste dar spune-i repede ca a fost un truc

| anonima9999 explică (pentru Rebeka88):

Am facut asta odata, a plans, a promis ca se schimba si a continuat.