| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am in clasa o colega pe care o plac, acum suntem la liceu. Am fost si-n generala in aceeasi clasa, ne cunoastem cam de 6 ani. Zilele trecute i-am zis ca o plac si ca as vrea sa fim impreuna. Ea mi-a zis ca eu oricum nu stiu ce inseamna dragostea si putem fi doar buni prieteni. Nu a zis un "NU" direct si clar. Numai la ea ma gandesc. Nu stiu cum sa fac sa ii demonstrez ca as face orice pentru ea. Rade la glumele mele si inca mai vorbesc cu ea. Habar nu am ce sa fac. Eu sunt mai timid. La scoala nu pot sa vorbesc cu ea, pentru ca e inconjurata de alti colegi. Nu stiu ce sa ii zic nici pe facebook. Ma ajuta cineva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Nu mai ezita! si eu am avut aceeasi problema in liceu. spune-i verde in fata si nu te lasa intimidat de primul raspuns pe care ti-l da! o face treaba asta sa vada daca insisti sau taci ca blegu si nu mai zici numic,.
putina perseverenta, unde vezi ca se strng colegii cu ea obligatoriu si tu trebuie sa fi langa ea sa vada ca nu esti pe langa ea doar cu o gluma si atat.
cumparai o floare(nu un buchet ca da prea a lingerica) o cutie cu bomboane merge, dar nu ii spune ca ai cumparat-o special pentru ea sa gandeasca ca esti iar prea insistent.
(prefate ca a ramas de la ziua cuiva si vroiai sa le consumi doar cu ea.)
incearca so intalnesti mai des''din intamplare''
cu alte cuvinte-nu e de ajuns sa faci cateva glume sa ajungi la inima ei. vorbestei despre viiitor, despre cum ati putea voi daca,.ma intelegi tu.

dai funda?

1 răspuns:
| ByCats a răspuns:

Incearca sa te imprietensti cu ea, asa o sa o ai alaturi si cine stie poate o sa treceti si mai departe de stagiul de prieteni