| BlakeLivelly a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la cei cu experienta big grin. La mine in localitate, in fiecare an se organizeaza un eveniment, adica aduc o scena, pun mese, etc etc, ..Si fix in ziua aceea, cand am fost si eu la acel eveniment era ziua mea. Dupa ce am plecat de la localul unde mi-am serbat ziua, am fost la acel eveniment, si am intalnit un baiat. Prin intermediul a 2 colege, care il cunosteau pentru ca una din ele este cu prietenul lui. Si am facut cunostinta, el era putin beat, si cand am ajuns acasa i-am dat imediat cerere de prietenie. Am inceput sa vorbim, nu i-am spus direct 'te plac', si nici nu o voi face curand. Am inceput sa-i pun intrebari, iar el a spus ca nu il deranjeaza. Doar ca daca eu nu zic nimic, nici el nu zice. Eu sunt singura care incepe conversatia. Si, ..stau si ma intreb, daca nu ii dadeam eu cerere de prietenie poate ca nici nu vorbeam acum. Ce sa fac? Continui sa vorbesc cu el? L-am intrebat pe ask, cu anonim daca place pe cineva, a spus ca nu, si daca ar invita o fata in oras, si a zis ca doar daca o place. Deci, ce sa fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu stii ce vrei, el ti-a spus clar: nu te place in mod special, dar i se pare ca esti usuratica si se distreaza un pic cu tine, fara obligatii si fara sa faca vreun efort. Crede-ma nici un baiat nu va incerca sa te sarute din prima seara daca te respecta sau daca are vreun gand serios cu tine. te va saruta din prima seara doar cel hotarat sa nu se implice, doar sa se simta bine cu tine si apoi sa plecati fiecare pe drumul lui. Nu te cauta el, fiindca nu vrea sa se incurce si sa pricepi ca vrea mai mult, ca apoi sa-l stresezi. te lasa pe tine sa te oferi cat iti doresti, cat te distrezi si tu, cat il folosesti si tu doar pentru placere. daca asta iti doresti, atunci mergi mai departe. daca iti doresti mai mult, respecta-te, nu te mai lasa folosita de primul venit. Daca nu te respecti tu, nimeni nu te va respecta.

| deeea28 a răspuns:

Hai sa-ti zic din experienta; aveam destui amici, pe care ii sunam mereu si chiar imi placea pana cand am inceput sa-mi pun si eu intrebarea asta a ta si atunci ce crezi ca am facut? Nu i-am mai sunat. Mi-am zis asa: daca tine la mine cineva, ma suna. Si ce crezi ca am aflat? Ca erau doar amici, nu era nici un prieten printre ei, ca drept urmare nu m-a sunat nimeni. Probabil eram o povara chiar. Din propria experienta iti mai zic: cu cat esti mai inabordabila si mai misterioasa cu atat esti mai atractiva. De cand lumea si pamantul barbatul e cel care cucereste si-i place asta, barbatului ii place vanatoarea si e satisfacut cand prinde caprioara. Tu "caprioaro" i te dai pe tava? El ce sa mai cucereasca, pentru ce sa mai lupte? Daca tu esti singura care incepe conversatiile pune punct. Vezi el cauta sa vorbeasca cu tine, vrea sa se afle in compania ta? Ai rabdare si daca nu te baga in seama n-are nimic, are balta peste, nu dispera. Sunt atatia baieti in jur pe care poti ajunge sa ii placi.

| neutrino a răspuns:

Ofera-i ceva de baut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mor cand aud asa ceva, mai fata, au fugit toti baietii din localitate sau tu ai ochi numai pentru betivi? Ce mama naiba nu stepti ca tu sa fi cea abordata si nu invers? Sa nu te aud mai tarziu ca ti-a astupat ala gaura si te-a lasa ca ne suparam, de fapt ti-a si zis-o. daca tu nu zici nimic nici el nu zice, sti ce inseamna asta?

| varcolaccc a răspuns:

Daca tu nu ii spui ce simti nu are nici el de unde sa stie, cunoscanduva si de putin timp e clar...

| Barbiiiedoll a răspuns:

Pai zii ca vrei sa fiti mai mult decat prieteni.
Sau daca nu arata-i prin gesturiwinking
Zii ca iesiti mai multi si daca vine si el?
Si atunci ai ocazia sa ii arati happy
Bafta!:*

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Prin aceeasi situatie trec eu. Mereu intru pe el i-am pus aceeasi intrebare pe ask.Dar spune-i prietenelor tale sa-i spuna ca-l placi aceeasi chesti am facut eu. am aflat ce parere are despre mine dar la mine dupa aia a fost un pic diferit, mereu intram pe el cand il vedeam on si azi i-am dat delete de la prieteni ca nu mai suportam. Poate ca daca ii spune prietenele tale poate se schimba ceva intre voi.Pana atunci nu mai intra pe el ca poate crede ca esti stresanta. Lasa-l si pe el sa intre pe tine dupa ce afla ca'l placi posteaza si tu niste chesti pe facebook sa se simta el si daca te place o sa intre pe tine si mai departe vedeti voi. Succes!