| casian_6565 a întrebat:

Anul trecut am cunoscut o fata la ora de sport cu un an mai mare, dar atunci nu prea vorbeam cu ea.In vara mi-a trimis o cerere de prietenie si am acceptat. Cand a inceput scoala asteptam autobuzul si a venit si m a luat in brate si de atunci a inceput sa-mi placa de ea.Ma rugat sa ii dau corn si ii dadeam destul de des si ma imbratisa ceea ce era fain.Cand mergeam sa iau cornu si laptele am vazut o dar nu i am spus nimic si a venit langa mine si m-a tras de maneca, am salutat o si am mers impreuna. Apoi i am scris ca imi place de ea, dar ea mi a spus ca nu vrea o relatie.De fiecare data cand ne intalnim imi zambeste si ea ma saluta prima.Nici nu stiu despre ce sa vorbesc cu ea, se comporta foarte frumos cu mine dar inca imi place de ea.Ce sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Pur si simplu nu stricati emotia asta dintre voi doi. Este foarte dragut ca va imbratisati, si ca vrea sa te insoteasca cam peste tot. Zambeste-i si tu in continuare daca si ea face la fel, si invit-o in oras mai zilnic, nu ca la o intalnire, ci pur si simplu iesiri amicale. Cumpara-i vata pe bat, alergati, mergeti si distrati-va. Mergeti la film, la suc, la biliard. Faceti tot ceea ce v-ar face pe voi doi fericiti. Oricum si ea te place, dar nu recunoaste. O sa fiti bine.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da-i de fiecare data cornul tau si cu siguranta ca o vei cuceri mai mult.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca te place, dar momentan nu vrea o relatie, poate pentru ca e mica, sau pentru ca parintii nu o lasa.
Cel mai bine e sa continuati ceea ce ati inceput, ba chiar poate sa vorbiti mai mult, sa va cunoasteti mai bine!
Succes!

| SeeDifference a răspuns:

Deci e foarte frumoasa relatia voastra actuala de prietenie. Poate ea nu crede ca e pregatita pentru o relatie. Ar trebui sa o intrebi daca ea simte ceva pentru tine. Si sa comunici mai mult cu ea nu doar ii dai corn si pa.

| casian_6565 explică (pentru SeeDifference):

De cand i-am spus ca imi place de ea nu mai vorbeste cu mine, nu imi raspunde la mesaje, o vad mai rar, dar sper sa fie cum a fost inainte si o sa fac mai multe pentru ea.

Răspuns utilizator avertizat