| lostkrazy a întrebat:

Am nevoie rapida de ajutor! Ieri am făcut sex cu iubita mea fără prezervativ, ea fiind în perioada cu șansele cele mai mici de a rămâne gravidă și nu am ejaculat în ea. Credeți că ar avea rost să ia pilula de a 2-a zi?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu era in perioada fertila, nu este indicat sa ia pastila de a doua zi, fiindca are foarte multe efecte secundare, care o vor afecta pe urmatoarele 6-12 luni.

| lostkrazy explică (pentru Violleta2022):

Ar fi șanse să rămână însărcinată fără ejaculare și să nu fie în perioada fertila?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru lostkrazy):

Nu are cum sa fie insarcinata daca tu nu ai ejaculat in ea, sa nu ia pastila de a doua zi, aceea este bombă hormonala, nu este gravida sa stea linistita, ce varsta are ea? Daca are dubii sa mearga la ginecolog sa o consulte.

| lostkrazy explică (pentru CristiDinBucuresti):

16 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru lostkrazy):

Asumați faptele! Dacă te mănâncă sa faci fără prezervativ. Ca de. Tu ești mare expert la 16-17ani ai tăi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lostkrazy):

Ce înțelegi tu la 16ani prin perioada fertila și nefertila? Băi voi gândiți sau gândește sula din voi? La 16ani poate sa rămână gravida oricând, tu ai habar la ce te expui? Știi ce înseamnă să crești un copil la 16ani, stii ca ii poți rata viitorul? Ea rămâne cu copilul, un copil care creste alt copil și tu stai 25ani în pușcărie, ca de, ești tu mare expert în a face sex și știi când e perioada fertila și când nu... Mare e gradina cu mulți în ea...

| Goete a răspuns:

Pilula asta de a doua zi o ajuta sa aiba si ea orgasm?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți este lene sa pui prezervativ? Ah este mai plăcut fără dar când vine vorba de copil, imediat avort etc. Pastila de a doua zi este = cu avort, pentru că în câteva ore se produce miracolul vieții. Și când ea pastila de a doua zi. Își produce avort. Plus ca are efecte negative asupra corpului ei. Pastila de a doua zi nu se i-a ca și când ai lua un paracetamol. Oricând se poate produce o sarcina. Folosește prezervativ de aia sau inventat sa nu mai stai cu grijă!

| lostkrazy explică (pentru anonim_4396):

știu și eu că trebuie cu prezervativ da nu am întrebat chestia asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lostkrazy):

Vezi că râsul asta al tău să nu se transforme în lacrimi și ceva ani de școală de corecție, plus pușcărie și plătit pensie alimentară, plus o bătaie de la tatăl fetei plus multe bătăi de la taică-tu. Joacă-te cu focul ca te arzi.

| Goete a răspuns (pentru lostkrazy):

Si mai si razi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la școală, joacă-te cu sulan praf, ești un copil care habar nu are pe ce lume trăiește...

| lostkrazy explică (pentru anonim_4396):

Sa moara de nu fac mai mulți bani decât faci tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum scrii și vocabularul folosit, se vede că nu ajungi nicăieri în viața, vei fi doar unul care își ratează viitorul.

| lostkrazy explică (pentru anonim_4396):

Varule eu deja am viitorul făcut nu te mai baga in seama prietene că nici nu mi ai răspuns la ce am întrebat eu

| mdc98 a răspuns:

Cine va pune sa faceti sex fara prezervativ? in ce lume traiti nu va inteleg?
Mai bine sa ia pilula de a 2-a zi sa nu va treziti cu surprize

| mariaa2112 a răspuns:

Pilula de a doua zi se ia in cazuri grave și doar in situații disperate.Nu este nevoie.Cu plăcere
Semnat Nu Știu