| cripsontyphoon a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. Pana acum nu am simtit nevoia de iubire asa de intens. Am vazut ca aproape toti prietenii mei au prietene mai putin eu. Sunt intr-a 10-a si nici-o data nu am avut succes cu fetele. Incep sa cred ca viata se scurge mult prea repede si nu reusesc sa m aadaptez. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

E timp pentru toatehappy Presupun ca ai doar 16-17 ani
Cu siguranta este cineva si pentru tine pe lumea asta doar ca inca nu s-a aratat happy
Oricum incerca sa fi mai "indraznet" nu vulgar sau nesimtit ( spun asta ca de multe ori cand ii spui unui baiat sa fie mai indraznet el se gandeste la cum o sa o puna pe una mai repede in pat).
Daca iti place de o fata poti sa ii spui asta si sa o faci sa se simta bine in prezenta ta in limita bunului simt pana deveniti apropiatihappy
Incearca sa faci "glume" ( acceptabile) si sa fi mereu zambitorhappy
Eu personal mereu cand vad un baiat zambind in prezenta mea ma simt bine deoarece realizez ca si el se simte bine alaturi de mine happy
Daca afli ca fetei ii plac animalele de companie ai putea sa ii oferi un catelus sau ceva happy eu personal mor dupa baietii care au langa ei un caine/catelushappy
Si totusi incerca sa iti retusezi putin imaginea happy Tunde-te intr-un stil nou, umbla putin la garderobahappy ( cere niste sfaturi de la prieteni daca vreihappy )
Nu ai de ce sa crezi ca nu te adaptezi atat timp cat esti inconjurat de prieteni care tin la tinehappy Si treaba cu fetele o sa vina si randul tau odata si odatahappy
Daca ai prieteni adevarati tine minte ca ei sunt pentru totdeauna, fetele vin si pleaca happy
Simtete bine orice ar fi happy asta e sfatul meuhappy
Si mult noroc " la fete" happy
Funda?

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ai 16 ani, cum sa zici ca viata se scruge repede? O sa ai tot viitorul in fata sa iti faci prietene, stai linistit. Nu e un capat de lume

| RAY a răspuns:

Concentreazate mai mult pe altceva e ceva normal sa simti asta, in timp una tot vei cunoaste si te va place, acuma sa nu disperi dupa una, eu as vrea sa te intreb ce inseamna iubirea pentru tine sex sau afectiune emotionala?

| neutrino a răspuns:

Asa este, viata se scurge repede si depinde numai de tine daca esti sau nu capabil sa te adaptezi cu succes fiecarei trepte ale vietii. Ajutorul pe care-l cauti nu poate veni de la noi, ci numai de la tine.

| StefanChriss a răspuns:

Nu vad ce-i asa greu sa-ti faci o iubit oarecare thinking Greu e sa le combini pe alea "out of your league" ca sa zic asa, in rest merge laughing. Pune ochii pe una, si incepe sa investesti in ea. Stiu ca o sa-mi sara toti in cap ca te sfatuiesc sa o combini pe una care o sa stea cu tine pe interes, dar daca simti o nevoie atat de mare de a avea iubita, intr-o luna o cuceresti e una 100%. Trebuie intai sa-i declari ca o placi, sa-i cumperi chestii, o scoti prin diferite locuri, si pana la urma, cel mai probabil o sa cedeze. PS: sa nu pici in extrema in care o urmezi ca un catelus si ii face toate poftele, ca dupa nici nu sta cu tine, si-ti si cheltuie banii, trebuie sa fii ferm, la un moment dat, sa ii ceri un raspuns clar" da/nu. Bafta laughing

| Nestii a răspuns (pentru StefanChriss):

Nu vreau să te contrazic, dar nu e nevoie chiar să îi cumperi o grămadă de lucruri sau mai știu eu ce.
Cel mai mult contează cum te comporți cu ea, cum o faci să se simtă. In general, noi fetele mai uităm de aspect dacă băiatul respectiv ne face să ne simțim ca niște prințese. Revenind la ce am spus, NU prin a ne cumpăra tot felul de lucruri. big grin

| StefanChriss a răspuns (pentru Nestii):

Cum pot sa va faca sa va simtiti ca niste printese daca nu tot prin mijloace materiale? laughing. Crezi ca eu nu vad ce viseaza generatiile astea de fete? Masini, sampanie, iahturi, buchete imense, plaje si hoteluri de prin cine stie ce tari tropicale, rochii de seara, restaurante, telefoane, haine si accesorii de la cele mai scumpe firme s.a. Acum degeaba ii deschizi portiera unei tipe, daca nu este portiera de la Porsche-ul propriu laughing.

| Nestii a răspuns (pentru StefanChriss):

Măi, eu una nu sunt așa laughing Văd lucrurile altfel.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Trebuie sa nu fi timid, trebuie sa prinzi curaj, ca nu ai nimic de pierdut.
Este foarte bine sa iti exprimi direct sentimentele fata de persoana iubita, sa ii spui ca o placi.Toti ne adaptam pana la urma, asa e viata, si stai linistit ca o sa ai si tu succes, trebuie doar sa nu incetezi sa visezi niciodata, sa fii mereu pozitiv asta te tine tare si aduce succesul.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Waffen18 a răspuns:

Socializeaza si tu cu fetele ca doar n-ai vrea sa vina singure la tine. IN loc sa stai sa te plangi pe TPU vorbeste si tu cu o fata sau integreaza-te intr-un grup, socializeaza, spor

| IceBil a răspuns:

Nu-i nicio tragedie, nu-ti fa griji. O vei intalni si tu pe aleasa ta curand. De regula prima iubire e traita pana la 20 de ani. Si decat sa fii dezamagit de ea, mai bine las-o sa vina singura oricand ar fi. Nu forta lucrurile, nu trebuie sa cauti cu orice pret iubirea. O sa te cuprinda cand te astepti mai putin.