| lauboss a întrebat:

Buna T.P.U.Am necoie de ajutor si ce o sa va spun nu am mai spus la nimeni.Am aproape 16 ani si pana acum nu am avut nicio prietena.Eu ma simt ca un ratat uneori cand imi spun prietenii ca au avut nu stiu cate prietene pana acum si chestii de genul. Uneori sunt deprimat cand ma gandesc ca eu n-am avut prietena si ma gandesc ca poate o sa stau singur toata viata mea.Plus ca o data am vorbit cu o fata pe facebook cam 3 luni de zile si pana la urma am aflat ca ea nu prea ma place si fetele de la mine din clasa nu prea ma plac(nu ar vorbi cu mine sau nu ar dori sa stau in preajma lor.Singurele fete care ma plac sunt doar 2 prietene din copilarie in rest nicio fata.Va rog sa-mi dati un sfat ceva ca m-ar ajuta foarte mult.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te apropii mai mult de una dintre fetele care te agreaza. Deocamdata. In viitor cine stie ce se va mai intampla, insa nu are rost sa fii disperat. La un moment dat totul se rezolva.Se pare ca fiecare dintre noi are din nastere un suflet pereche dar nu poti sti cand apare, deci inarmeaza-te cu asa numita rabdare.

| neutrino a răspuns:

Cate fete doresti sa te placa in acelasi timp? Acum ai deja doua, fii istet si alege una, dar nu pe net. Ai rabdare insa, pana la dragoste si/sau sex este cale lunga. Pana atunci te poti lauda si tu, ca si colegii tai: nu te va costa nimic si in acest fel vei fi si tu la fel ca si ei.

| MskDesign a răspuns:

Ai zis ca ai doua prietene din copilarie. Poate fi una dintre ele sortita vietii tale.

Răspuns utilizator avertizat
| SetYourselfFree a răspuns:

N-o să-ţi apară iubita la comandă, când doreşti tu, ci atunci când destinul va decide ca voi să vă întâlniţi.Nu forţa lucrurile, nu fii disperat că tu eşti singurul dintre prietenii tăi care nu are o iubită. Când o să te aştepţi mai puţin, o să apară cineva.(mie mi s-a întâmplat aşa mereu)Lucrurile ieftine atrag mulţi clienţi, iar tu eşti păstrat special pentru cineva alături de care o să trăieşti lucruri pe care prietenii tăi nu le-au trăit cu toate sutele de iubite pe care le-au avut. Uite aici un citat care mie îmi place foarte mult:''I'm still single because God is busy writing the best story love for me''.

| Masochistul12 a răspuns:

Nu fi deprimat,nu rezolvi nimic asa,zambeste,distreaza-te,cunoaste oameni noi,fate placut, fai pe cei din jur sa rad, dar nu prostindute ca dupa o sa creada ca esti un "bufon " fate placut si sigur o sa aparaq cineva, mereu e cineva acolo.Ai grija cum te imbraci, fa baie sa mirosi mereu bine, fetele au un miros dezvoltat laughing Bafta! Ps : nici eu nu am avut prietena pana al 18 ani,si din pura intampare am intalnit-o pe EA,de atunci sunt cel mai fericit, si pot sa spun ca si eu eram ca tine inainte, asa ca nu fi deprimat, iesi si distreaza-te, doar asa poti sa depasesti aceasta faza.