| anonim_4396 a întrebat:

Am niste intrebari pentru voi, cine imi raspunde cel mai bine primeste o funda din partea mea:
1. Care relatii tin cel mai mult dupa parerea voastra?
2. Daca ai fost impreuna cu un baiat nu poti fi un simplu prieten apoi?
3. Intr-o relatie trebuie sa te comporti ca o leguma?
4. Care sunt diferentele de varsta admise intr-o relatie, tinand cont ca vrem sa aratam si sa ne simtitim bine atunci cand iesim?
5. De ce baietii au atatea secrete legate de ei si de ce nu le admit?
6. Credeti in vorba aia fetele cuminti cu baietii rai si fetele rele cu baietii buni?
7. Intr-o relatie ambii parteneri trebuie sa aiba aceeasi personalitate sau sa difere?
8. Care este cel mai important lucru intr-o relatie?
9. Cum inchizi subiectul despre o fosta relatie?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

1. Relatiile in care exista atractie, respect si multa comunicare!
2. Rareori. Poate doar amici, dar prieteni sinceri...nu cred. Poate prieteni cu beneficii laughing
3. Asta e o intrebare tampita, raspunsul e evident. Te comporti ca o leguma dac a vrei tu, de trebuit nu trebuie.
4. Asta tine de fiecare persoana in parte. Eu nu cred in relatiile dintre o pustoaica si un barbat, in niciun caz! Odata ce inaintezi in varsta, diferentele nu mai inseamna atat de mult, mai ales ca amandoi sunteti adulti, si este mult mai probabil ca mentalitatile voastre sa coincida, sa aveti aceleasi aspiratii si aceleasi idei (ex. o femeie de 40 de ani, si un barbat de 55)
6. Cred ca extremele se atrag.
7. Nu, nu este o conditie ca amandoi sa aiba acelasi tip de personalitate.
8. Dragostea si comunicarea. Nu se poate fara astea!
9. Explici ca nu vrei sa vorbesti despre asta.

| Harley18 a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

La 2 eu nu ma comport ca o leguma fostul se comporta asa. laughing
Iar la 9 nu functioneaza chiar asa. :p

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru Harley18):

9 chiar functioneaza asa, daca baiatu' are un dram de intelegere. Mai ales daca ii spui ca o sa-i spui totul intr-o zi. La 2... ce sa zic, naspa laughing

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1. Cele care au baza reciproca si nu se gandesc ca vor face greseli trecand peste orice belea chiar daca se inseala reciproc
2. cu tipa nu raman prieten e ca o straina pentru mine
3. nu e musai
4. 3 ani logic mai mult e rau si daca sant egali e bine si asa
5. de aia, si voi aveti multe secrete
6. nu doar prostii spun asta
7. poate sa fie diferita dar duce la destramarea relatiei daca nu se inteleg bine
8. sinceritatea, situatia materiala, sexul bun
9. cum vreau eu

| RAY a răspuns:

1 alea in care este intelegere, iubire, sinceritate, seriozitate, umor etc
2 ba da
3 nu
4 3,4 ani
5 pentru ca uni pot profita de asta
6 cred ca fetelor la plac baietii rai
7 e bine sa se inteleaga
8 banii, intelegerea, iubirea
9 nu vb de asa ceva

| Doub a răspuns:

1. Unde există: respect, înţelegere, iubire, intensitate...
2. Nu prea cred.
3. Nu. Sunt doi într-o relaţie.
4. nu mai mult de 5 ani.
5. Ehh, fac şi ei pe "misterioşii".
6. Nu. O fată cumine, se preuspune că e şi deşteaptă şi ştie ce să aleagă pentru viitorul ei.
7. Hm, să fie asemănători, dar totuşi diferiţi. Suna ciudat, dar aşa se pot completa unul pe altul, pot învăţa unul de la altul, şi nu se vor plictisi.
8. Dragostea.
9. A fost, gata.

| KMaddieK a răspuns:

1. Relatiile in care partenerii se respecta si isi spun deschis totul
2.Depinde. Daca ai tinut la el si inca tii sau el tine la tine, nu poti. Nu poti sa fii doar prieten cu o persoana pe care o iubesti.
3.In mare parte nu, trebuie sa ai initiativa. Dar uneori pentru a evita conflicte, da laughing.
4.Varsta nu conteaza. Oricum oamenii te judeca. Daca te simti bine cu el, restul nu conteaza.
5.Probabil se simt mult mai in siguranta spunand secretele unor persoane de acelasi sex.
6.Cum ti-e norocul. Baietii rai cauta fete cuminti pentru a profita, apoi acele fete transformate, rele isi bat joc de baietii cuminti. E ca un ciclu.
7.Sa se asemene.
8. Comunicarea.
9. Ce a fost, a trecut. Doar ce e si ce urmeaza, conteaza. Daca nu ai ramas marcata de relatie, poti cu usurinta sa treci peste si sa inchizi subiectul, dar daca prezentul ti-e afectat, ar trebui sa iti rezolvi intai aceasta problema, apoi sa iti faci alta relatie.

| Harley18 a răspuns (pentru KMaddieK):

La 4 vreau o parere de numarul de ani diferenta. 2-3-4 ar fi ok?

| KMaddieK a răspuns (pentru Harley18):

10 maximum, cred eu.

| Harley18 a răspuns (pentru KMaddieK):

10 mi se pare foarte mult...

| KMaddieK a răspuns (pentru Harley18):

Nu e mult, cand barbatul e cel mai mare. Dar relatiile de genu sunt privite bine doar la oamenii maturi, 20-30. La adolescenti e aiurea ca un baiat de 20 sa fie cu o fata de 10, sau ea sa aiba 18 si el 14.

| WgStefan a răspuns (pentru Harley18):

4 maxim.

| iTun a răspuns:

1.Cel mai mult pot tine relatiile in care nu intervine nimeni si cei doi se simt bine.
2.Da, dar da iesi cu alți băieți si el e singur, o sa il doară.
3.Deobicei băieților rl plac fetele rele, care sunt tupeiste, se îmbracă sexy, ii săruta mult si D-astea.
4.Maxima diferența sa fie de 5 ani. Doar nu vrei o fata de clasa I cu unu' de a VIII a.
5.Le este frica sa nu fa piardă, pentru ca noi ținem mult la voi.
6.Nu.Pot sa fie băieți rai cu fete rele sau băieți buni cu fete bune.
7.Atata timp cât simțiți ca va iubiți, nu mai contează nimic.
8.Sa va simțiți bine.Sa nu fie o relație plictisitoare.
9.Intrebi de notele de la scoala.winking
SUCCES

| Ionita_Cristi_1990 a răspuns:

1. Relatiile la distanta.
2. Niciodata.
3. Daca vrei sa te comporti ca o leguma macar sa fie una ECO.
4. Poate sa fie mai mare decat tine. Doar daca are masina.
5. Femeile au mai multe secrete, in schimb ele admit asta.
6. Eu cred ca fetele cu ecleru si baietii cu savarina.
7. Important e sa nu fiti cu dubla personalitate.
8. Sexul.
9. Ii spui ca fostul a decedat dupa ce ati facut sex.