| bulgaras_3493 a întrebat:

Hello. Dupa voi si fete si baietii care sunt elemente pentru care o relatie sa durezeze mai mult timp.
cum trebuie sa fii ambii parteneri intr-o relatie. din experienta voastra proprie.cat mai multe elemente/pareri dau funda tongue

Răspuns Câştigător
| Ingerash a răspuns:

Sa fie intelegatori, sa nu faca nici unul crize de gelozie, sa fie sinceri si dragastosi.Asa poti tine o relatie

3 răspunsuri:
| Pufics a răspuns:

Nu e nimic de spus atat de improtant incat ca imediat relatia ta sa mearga si sa dureze.Aici depinde de voi 2, de cum comunicati unul cu altu, de cat de sinceri sunteti unul cu altu si mai ales cata incredere exista in voi. Sunt chestiile elementare pentru o relatie si totu va decurge de la sine.

| lauru a răspuns:

Pentru ca o relatie sa dureze mai mult timp nu e foarte greu.cu iubire,intelegere si dorinta din partea celor doi se poate. eventual casatorie, etc, etc. ceea ce este mai dificil si adeseori de aici incep problemele este sa mentii atractia si iubirea la standardele initiale si chiar sa le amplifici.aici pica toate cuplurile.si se grabesc sa se castoreasca sa faca copii poate salveaza ceva.dar e o pacaleala si se infunda mai tare. eventual daca se iubesc foarte tare apare o acceptare reciproca in care mai fac amor o data sau de doua ori pe luna si in rest se preocupa doar sa mearga bine familia(bani, copii, etc)pentru a se evita rutina si a se mentine relatia vie ca la inceput sau chiar mai multsunt cateva secrete.in primul rand este indicat ca cei doi sa nu locuiasca impreuna. daca nu se poate atunci trebuie sa aiba camerele lor separate.sa nu doarma impreuna. dupa ce fac amor este obligaturiu sa lase macar 10-15 minute pentru postludiu in care sa se mangaie sa isi spuna vorbe de dragoste, sa se tina in brate, si sa isi povesteasca ce minunat a fost cand au facut amor.dupa aceasta perioada care nu are voie sa lipseasca trebuie sa se separe la o distanta cat mai mare(fiecare in treaba lui)si sa savureze clipele petrecute impreuna(ca si cum te-ai bucura de aroma ramasa in gura dupa o mancare gustoasa).bineinteles ca acesta trebuie sa o faca amandoi. apoi cei doi trebuie sa fie foarte buni prieteni si mai ales sa-si propuna un scop foarte clar in relatia lor. daca acest scop este unul de ordin spiritual atunci reusita e mult mai sigura.iar indiferent prin ce greutati trec sa se raporteze mereu la scopul propus.acest scop trebuie sa fie DORIT de amandoi.un exemplu de scop spiritual ar fi acela de a-si trezi impreuna sufletul si a comunica prin empatie.sau trairea orgasmului impreuna cat mai mult timp.si aici am atins un subiect sensibil care de obicei duce la blazare si despartire.este absolut necesar ca barbatul sa invete sa amane cat mai mult ejacularea in timpul actului sexual pentru a putea si femeia sa traiasca orgasme cat mai multe.(aici e bine sa studiati impreuna despre continenta sexuala-gasiti pe net, da-ti pe google).iar pentru aceasta e nevoie si de un preludiu mai lung de 20-30 de minute minim.este bine sa studiati deasemeni cartile "Barbatii sunt de pe MARTE, Femeile sunt de pe VENUS" sau "VENUS si MARTE in dormitor"(nu imi vine in minte autorul dar il gasiti tot pe net). daca respectati toate astea, reusita e in proportie de 90%. ceea ce e foarte mult.succes.

| alexftz_1447 a răspuns:

Sa nu se minta, orice ar fi, si oricat s-ar supara unul dintre parteneri, sa isi spuna tot timpul adevarul, sa incerce amandoi sa inteleaga, sa nu se sufoce, daca sunt putini mai liberi cu atat mai bine, doar ca fiecare sa stea pe "fundul" lui...sa isi vada de treaba lor, sa isi aduca aminte tot timpul ca au iubit/iubita. Daca unu este mai incapatanat, celalalt sa isi calce pe orgoliu si sa lase de la el...