| MaTrIx8378 a întrebat:

Am niste intrebari si pentru fete si pentru baieti.

1. Cum este mai normal /frumos sa agati, in realitate, sa te bagi in seama cu o fata care nu o cunosti, sau pe net?;|

2. Fetelor, cum va place voua, sa fiti abordate pe net, facebook, sau pur si simplu in realitate, sa vina un tip dragut la voi, si sa se bage in seama cu voi si dupa sa vina totul de la sine

3. Baieti, cum agatati voi?
Dau funda

6 răspunsuri:
| raluca13100 a răspuns:

Eu ced ca e mai bine sa te dai la o fata in realitate,fiindca daca cineva ma abordeaza pe net si e un necunoscut,il iau peste picior(imi bat joc de el),si daca vrei sa abordezi in realitate eu zic ca e bine sa fi amuzant,si sa nu fi prea repezit,adica ceva in gen(imi place de tine hai repede sa ne combinam,*fetelor le place in general sa fie luate usor), pari si tu mai protectiv in fata ei, vorbeste frumos cu ea nu cumva sa te puna cel cu cornite sa injuri pe cineva cand esti cu ea ca e cam nasol si cel mai important ar fi sa-i dai de inteles ca o placi dar nu te duce la ea si sa incepi sa-i spui frumoaso, baby, scumpo... si asa mai departe fiindca nu-i inspuri incredere!

| Vektor a răspuns (pentru raluca13100):

Mai zi, mai zi ca ne intereseaza mai multewinking

| raluk27 a răspuns:

1. Teoretic e frumos sa agati in viata reala, practic sansele de reusita sunt minime. Degeaba comenteaza unii pe-aici. De exemplu, esti pe strada si vine unu la tine care te invita la o cafea, ce faci? Accepti? Cred ca nu.Deci e bine sa lasam ipocrizia putin deoparte.
2. "Imprejurarea" ideala este sa cunosti o persoana prin intermediul unui prieten comun, la o petrecere, in oras la o iesire. Nu ma deranjeaza nici daca as fi abordata pe facebook, de exemplu. Chestia cu netul e pentru baietii care sunt foarte timizi in realitate si se pot exterioriza mai bine in scris. Iar daca nu imi place persoana, ii dau ingore si nu mai vorbesc cu ea. Simplu.
3. Nu pot raspunde, fiindca nu sunt baiat happy

| Elliana534 a răspuns:

Eu prefer sa ma bag in seama cu o fata pe care nu o cunosc, decat pe fb...
3- Cu fiecare metoda difera, trebuie sa ai incredere in tine si sa nu-ti fie frica de refuz si ai cam 50% sanse sa-ti dea nr de telefon. Odata ce eu am nr de telefon astept 1 zi o sun/trimit msg si cand o fi iesim in oras / parc etc.

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

La intrebarea numarul 2 :
deci eu sunt fata si ador sa fiu abordata fata in fata. in general, fetele cred ca pe net sunt numai nesimtiti care vor sa isi bata joc de tine, asa ca nu prea ti-ar da atentie. sincer eu zic sa te duci la ea sa fii galant, eu stiu sa fii dragut!
o sa vezi ca totul vine de la sine happy

| Chiquita00 a răspuns:

Netul nu este cea mai buna metoda de a agata o fata deoarece pe internet la sigur vorbesti cu ea diferit si nu cum vorbesti zi de zi cu celelate perosoane.Ar fi mai bine daca te-ai apropria de ea atunci cind este singura si ati incepe sa discutati despre vreo ceva treptat sa ajungeti la o prietenie, sa faceti lucruri interesante impreuna, dar sai dai de inteles ca vreai o altfel de relatie cu ea.Si nu ar trebuie sa incerci sai tragi atentia prin lucruri neinsemnate cum ar fi sa te dai mare si tare(asa cum se mai zice).Si cel mai importanta e ca fata sa aiba parte de atentie din partea ta si sa nu fortezi lucruriile de la prima intilnire.