| xVogue a întrebat:

Am un prieten cu care de ceva vreme ne satisfacem sexual. Ne intelegem bine, face parte din gasca in care sunt si eu si pana acum a fost tot bine. Adica in public ne comportam normal, iar in pat ne dezlantuiam. Seara trecuta eram la un bar cu gasca si cu el, iar eu am mers pana afara ca sa dau un telefon. M-am intors totul era ok, a trebuit sa plecam dupa vreo 10 minute. Dupa doua ore cand am ajuns acasa m-a sunat prietena mea cea mai buna sa imi spuna ca el le spuse lor cat timp am fost eu sa dau acel telefon cum ca s-ar fi saturat de mine, si ar fi chemat o alta fata acolo cu noi dar eram eu si credea ca o sa fac vreo faza sau ceva in genul acesta. In ultima vreme de cand am facut-o ultima data ma cam neglijeaza..nu mai e ca inainte prietenia noastra. Adica parca nici nu ne cunoastem, inainte de seara aia radeam, glumeam si nu era nici o problema. Nu stiu ce sa fac ar trebui sa discut cu el? Sau sa ii dau de inteles ceva? Tin sa mentionez ca el nu prea stie ca eu am aflat de fapt ce a spus in seara aia. Craciunul tot cu gasca il tin si mergem la o cabana. A mai spus cum ca de craciun sta cu mine si revelionul il face in alta parte cu altcineva. Deci, pe bune..eu nu stiu ce sa inteleg de aici exact din cauza asta am apelat la voi in caz ca mi-ati putea da vreun sfat. Multumesc!

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai chiar tu spui inca de la inceput din intrebarea ta ca ai un prieten care va satisfaceti sexual..Deci adica doar va folositi unul pe altul nu i asa? Atunci de ce tu ai pus suflet intr o astfel de relatie? si ce pretentie ai de la el intr o astfel de Relatie?

| xVogue explică (pentru VadTot):

Faza era ca nu era asa ...doar recent s-a schimbathappy

| VadTot a răspuns (pentru xVogue):

Pai normal ca nu era asa.Pana s-a saturat de tine.Ce nu intelegi? Scuza ma ca ti zic asa.Dar doar tu ai zis ai un prieten care va satisfaceti sexual. tu ce intelegi din asta? Sau cum este de fapt? Iar respectiva prietena ..nu ti este chiar o prietena mai degraba o barfitoare..Si imi vine greu sa cred ca el te a vorbit pe la spate in cadrul vostru de prieteni.sa le spuna tuturor ca s-a saturat de tine..Eu cred ca prietena ta fabuleaza...e genul de fata care mai degraba îi place sa bage râcă intre voi si nici decum să ţi fie o bună prietenă...

| serendipity8300 a răspuns:

Ar trebui sa discutati deschis si sa ai curaj sa-i spui ce te deranjeaza. Probabil in viziunea lui ai fost doar o partenera de sex si acum s-a indragostit de alta sau simte ca tu ai inceput sa tii la el.

| Adry05 a răspuns:

Da, vorbeste cu el. Si daca nu-si schimba comportamentul, e posibil sa te insele. Incearca sa-l scoti din rutina, sa incercati lucruri noi ca sa numai apuce sa se sature de tine.
Succes!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,pai el te tine si pe tine,mai are si pe alta, dar eu cred ca acea fata il statisface mai mult de a inceput sa te neglijeze pe tine, discuta cu el si spune-i ca nu mai vrei sa aveti nicio relatie, trebuie sa ai si tu orgoliu de femeie in tine si sa nu imparti barbatul cu alta, daca mai are si pe altcineva nici macar respect nu are pentru tine! sper ca te-am ajutat

| irrumator30 a răspuns:

Discuta cu el, clar. Parerea mea e ca gandul lui sta la alta fata acum, e distras de altcineva. Dar, pana nu discuti clar cu el, care e statusul vostru, nu fa nici un pas.

| DiazAndreea a răspuns:

Trebuie sa stai de vorba cu el serios. fa-te respectata, nu etse frumos din partea lui sa vorbeasca si cu tine si cu alta, mai ales in pat

| TeREe a răspuns:

Pai el ti-a gasit slabiciunea si profita de asta parerea mea si el dor te foloseste poate ca la inceput a fost okayy si dupacea a vazut ca i faci aproape ce zice el parerea mea te foloseste

| cristina4you a răspuns:

Te foloseste! Asta e raspunsul la intrebare, sa satisfacut cu tine si acum cand s-a saturat te neglijeaza. Ar trebui sa nu.i mai raspunzi la "cererile" sexuale. Pur si simplu sa nu mai deraiezi de la statutul de prietenie.

| BiancaAnca a răspuns:

Discuta cu el...dar totusi trebuia sa te gandesti inainte ca daca va veti culca impreuna.nimik nu v-a mai fii la fel