| anonim_4396 a întrebat:

Uitati care e problema. Cunosc un baiat care s-a indragostit de mine acum mult timp cand eram prin clasa a 6-a si el a 7-a. Iar acum eu sunt a 9-a. nu stiu daca atunci stia ce e dragostea dar acum stie. in tot timpul asta mi-a spus ca nu a mai avut prietena. de ceva timp( 1 an. ) suntem cei mai buni prieteni ptractic stim aproximativ tot unul despre celalalt.Am stat si cu prietenul lui cel mai bun dar a continuat sa ma iubeasca. De cateva luni am inceput amandoi sa batem "apropouri" iar acum suntem impreuna. Intrebarea mea e. cum pot sa ma abtin sa nu il insel pentru ca de fiecare data cand ma intalnesc cu anumiti prieten flirtez si uneori se ajunge la saruturi. :? Chiar tin la el muuuult. dar parca nu ma pot abtine Ce ar trebui sa fac? p.s: si cu el ma simt extraordinar.

6 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Simplu, tu nu ai nevoie de o relație acum, tu vrei să zburzi...și nu ai decât să o faci, dar mai întâi adu-i și lui la cunoștință lucrul ăsta. Dacă el e de acord să aveți o relație deschisă, atunci ok. Dacă nu, vă despărțiți și tu-ți vezi liniștită de jocurile tale.

| Spartanul07 a răspuns:

Curvo... u zici ca ti la el si filtrezi cu altii... ce sufletu lu avram iancu

| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic. Faci parte din categoria fetelor nesatule.

| December a răspuns:

La varsta asta imca iti trebuie multa minte! Filtrezi cu mai multi prieteni, te mai si saruti cu ei, dar ti la el enorm laughing foarte tare! El stie fazele astea? Banuiesc ca nu, ca te lasa de mult. N-ai decat 2 solutii. Sa te hotarasti ce vrei. Cu toate ca la varsta ta nu cred ca ai vreo sansa, dar macar nu-ti mai bate joc de el.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Pai nu prea are inteles ce spui, deoarece cand tii la cineva mult nu poti flirta cu altii! Oricum daca tii la el asa mult cum spui, atunci abtine-te de la a filtra cu altii pentru ca s-ar putea sa il ranesti si acesta dragoste pe care ti-o poarte sa se transforme in ura! (asa se intampla cel mai des)