| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema! bine am mai scris aceasta intrebare odata dar mai vreau pareri! am 15 ani, el are 16.Ne intalnim de 6 luni si a spus ca sa ne culcam impreuna ca el numai poate rabda, eu i-am spus ca nu vreau ca sint prea mica si pot sa regret mult dupa asta.Mi-a dat timp sa ma gindesc pina data viitoare cind ne vedem.Asa acum sa povestesc despre relatiile noastre.Sintem dintr-o clasa si stam intr-o banca,pe telefon nu vorbim, pe net asa si asa, la scoala mai mult comunicam si cind iesim impreuna.Nu este baiatul ideal dar m-am indragostit de el si il iubesc si nu vreau sa-l pierd.Ce sa spun m-a inselat si stiu asta, de doua ori chiar intr-o zi cu doua fete, numai de aceste doua ori stiu da poate ca au mai fost cazuri.Am fost la tabara impreuna,sincer eram cit pe ce sa-l las la dracu,vorbea cu alte fete mai mutl decit cu mine,m-a inselat atunci a doua oara,spunea tututor ca e singur si nu are prieten, nu sedea cu mine, dansa cu alte fete medleag cind eu sedeam pe scaun singura(nu ma invita nimeni).Nu stiu cum am putut sa rezist (imi dau seama ca sint proasta) dar parca simt ca daca il lepad ramin singura si prea bine stiti ca acum chiar si la 15 ani daca nai prieten ne simti naspa fara incredere si altele.Nu cred dupa el ca cineva sa vrea sa se intilneasca cu mine (idee n-am de ce poate sint urita sau nu atrag cu nimic )
intrebarea e :sa ma culc cu el? eu as vrea, sincer dar parca imi dau seama ca nu merita sa fie el care sa ma dezvirgineze si apoi nu stiu cum se va comporta cu mine dupa acest contact

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"ca el numai poate rabda" la 16 ani? da ce spanacul masii are de nu mai poate rabda? si iti mai da si ultimatumuri...

stii ce merita omul asta sa ii dai papucii, in public, si sa mai tipi si dupa el "Nu am vrut sa ma culc cu tine ca ai puta mica si oricum nu reusesti sa o scoli".

| Ssx a răspuns:

Deci baiatul asta nu te iubeste cum trebuie si sigur a mai facut-o si nu are deocamdata "prada proaspata" si vrea cu tine.Eu zic ca la ce a facut nu merita si sa mai astepte si daca te pune sa faci asta contra timp si pune la joc relatia lasa-l imediat... oricum sper sa rezolvi tot si daca faci asta asigura-te ca stie sa puna un prezervativ ca majoritatea baietilor nu stiu si dau ca "surzii in toba", vaginul nu mai e asa alunecos si poc s-a rupt prezervativul si vai necaz atunci.O sa trebuiasca sa iei Escapell o sa ti-se deregleze menstruatia o sa duci o perioada niste dureri de te loveste cu capu de perete(depinde de femeie ca poate sa nu te doara nimic) Sper ca sti ce faci si bafta :*
Daca vrei sfaturi da-mi mesaj pe privat ca te pot ajuta la chestii de genul foarte mult si merg pe medicina happy

| h3r a răspuns:

Dacă ți-a dat un ultimatum, e clar că te părăsește într-un final.
Ei bine, dacă e așa...de ce să faci ceva și după să regreți?
Fii cuminte, lasă-l!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare bine ca o fata cam de varsta ta iti da un sfat bun de urmat, ce zice AliceCorina13 este foarte bine, trebuie premiata

| AndyLavy a răspuns:

Daca te vei culca cu el. te va lasa balta, daca nu te vei culca cu el, tot te va lasa pana la urma. In ambele cazuri ai de pierdut, insa daca vei accepta ceea ce iti cere atunci vei suferi mult mai mult. si ai doar 15 ani..lumea nu se termina cu el.

| LauraSauLura a răspuns:

Dacă te-ar iubi cu adevărat, nu ar vrea sa va culcați, sau dacă da, ar avea răbdare, și nu ar muri dacă așteaptă pana ești tu pregatita

| AliceCorina13 a răspuns:

Crede-ma ca nu e bine sa nu mai fii virgina la varsta ta. traieste-ti viata acum, cat mai ai timp, nu o face. iti spun spre binele tau. si iti zic sa te desprti de el, nu merita, nu e singurul baiat din lume.

| SEXULvsBARZA a răspuns:

Hei, nu e corect ca prietenul tău să pună presiune pe tine să faceți sex. Ar trebui să te respecte pe tine, respectându-ți limitele. Nu e ok ca el să vrea să treacă peste ele, știind că tu nu ești pregătită, deci știind că îți va face rău emoțional. Nu are rost să rămâi cu cineva care îți face rău intenționat, din motive egoiste. Tu ești o persoană întreagă și fără un prieten. Gândește-te la calitățile tale, lucrurile pe care îți face plăcere să le faci, la amicii tăi și la persoanele care țin la tine. Tu ești numărul 1 happy.

| girl16 a răspuns:

Esti virgina, bravo! In sfarsit aud asta de la o fata de 15 ani. Te felicit draga mea! happy Orice ai face nu te culca cu el ca oricum te va parasi, E dureros stiu, dar tu esti o comoara de fata nu meriti pe cineva ca el! Virginitatea ta este ceva pretios nu il oferi unui astfel de baiat pentru ca ai sa cresti si ai sa ajungi sa iubesti cu adevarat un baiat care te iubeste la randul lui si te merita si nu o sa mai ai ce oferii decat resturi. Ai sa plangi cu lacrimi amare daca faci asta... Sfatul meu e sa ii parasesti pe acest baiat sa ii spui ca tu meriti ceva mai bun si el nu e pentru tine. Stiu ca ceea ce iti spun eu e foarte greu dar cum a spus si Pisicelll, el oricum te va lasa balta. Ar fi o lectie pentru el sa il lasi tu prima. Si apropo nu mai trece asa usor peste inselat, eu sunt sigura ca tu meriti mai mult decat atat si la momentul potrivit vei avea parte de acel ceva mai bunhappy Daca vrei sa vorbim mai multe scrie-mi, am sa iti raspund cu mare drag.

| LauraSauLura a răspuns (pentru girl16):

Chiar ca e rar! happy dar sa zici și bravo... e și mai rar! tot respectul! happy

| girl16 a răspuns (pentru LauraSauLura):

Multumesc, asemenea!winking

| DunhillAndrei a răspuns:

Dupa cum vezi si mai sus, daca vei accepta propunerea lui dupa ce va profita de tine te va parasii.Si daca nu o accepti tot te va parasii.Asa ca fii cuminte, cum ai putut rezista pana acum o sa mai poti rezista si de acum in colo inca 2-3 ani.Asa ca paraseste-l tu pe el chiar daca vei suferii nu e ultimul om de pe planeta baieti sunt multi!