| hrdcore a întrebat:

Am o fata in clasa careia ii place de mine, dar mie de ea nu si tot timpu cand o intalnesc in club sau de exemplu in seara aceasta la banchet m-a prins singur la masa si mi-a zis ca eu niciodata nu o sa pot sa scap de ea pot sa scap de ea si ca ma iubeste etc si prietena mea cum ma vede cu ea incepe sa imi zica dupa aia ca o insel si chestii deatea, ce sa fac sa scap de ea?

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Lucrurile ce ţi s-au spus " invit-o la un suc şi tu cu iubita ta să vă sărutaţi" sună a telenovele. Cel mai bine e să vorbeşti clar cu ea şi să-i spui că nu te interesează pentru că tu ai o prietenă şi ţi la ea. Dar nu cu jigniri sau aşa ceva, trebuie să fi foarte convingător în ceea ce spui şi să observi reacţia omului. Dacă îi vorbeşti frumos şi o faci să înţeleagă te asigur eu că te lasă în pace. În acelaş timp vorbeşte şi cu prietena ta şi explică-i situaţia, ca să nu spună că o înşeli sau mai ştiu eu. Un alt lucru ce l-ai putea face e să o ignori, dacă nu încetează adică când o vezi pur şi simplu să te faci că nu e. Chiar dacă îţi vorbeşte. O zi ok să ai!

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu stiu daca intr-adevar e atat de disperata dupa tine, acum nu stiu nici cati ani are pentru ca fetele la o anumita varsta isi formeaza cate o obsesie pentru baieti indiferent daca acestia le vor sau nu. Primul pas ar fi sa discuti cu iubita ta sa ii spui care e situatia si sa nu fie geloasa pentru ca tu nu ai absolut nimic cu ea. Apoi sa te duci la fata asta si nu sa o jignesti, ii explici frumos ca ai prietena si ca iti face probleme daca continua asa, si ca iti iubesti prietena si nu o poti iubi pe ea cu forta. rog-o sa inceteze chiar daca face glume de prost gust sau chiar vorbeste serios, si spune-i sa se puna in locul tau, ea sa aiba prieten sa il iubeasca si tu sa ii faci asa. Oricat ar fi de rea sau disperata, cu vorba frumoasa si fara jigniri cred ca ar intelege. Bafta!

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Sincer, nu ai făcut bine... Îi strici sentimentele fetei dar trebuie s-o iei uşor.Fii calm când o vezi şi spune-i că nu o placi şi că ai prietena.Va înţelege sunt sigură. Şi spune-i lui gagicăta să termine cu gelozia că nu o înşeli şi că eşti un băiat de treaba care e numai înteresat de tine.Adică de fata aia pe care o iubeşti... xD

| Pupily92 a răspuns:

Spune-i iubitei tale ca asta e nebuna, ca nu te lasa in pace si ca nu stii ce sa mai faci ca sa scapi de ea.

pe cat nebuna... ia-o odata de mana, trage-o intr-o parte si spune-i clar si raspicat sa te lase in pace ca e urata si ti-e greata de ea. o s-o doara chestia asta.

sau invit-o intr-un loc superb, ora data, si tu nu te duci.sau te duci, dar cu iubita ta si veti sta la alta masa, va sarutati...(tu si iubita ta). eventual ii dai lu` vreaun prieten de-al tau sau coleg ceva(care este mai urat sau ea, nebuna, nu-l suporta), 5 lei, 10 lei sau un suc.cand tu si iubita ta va duceti in acel local si stati la alta masa, uratul sa se puna la masa cu ea si sa-i faca avansuri.

| gabitza_6878 a răspuns:

Sarut-o pe prietena ta in fata lu' aia
fa-o sa inteleaga ca tii la prietena ta si ca n-ai nicio treaba cu ea

| hrdcore explică:

Degeaba la cate am incrcat sa fac ca sa scap de ea, i-am zis ca si o balta e mai faina ca ea dar tot nu ma lasa ca doar de aia mea zis ca nu o sa scap niciodata de ea, si chiar nu e urata numai ca nu stiu ce are cu mine si nu pot scapa de ea, daca ma duc in club nu stiu cum naiba de apare si ea ca nu ii zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bag. o in mo.rtii ma.sii

| rhadoo a răspuns:

Pai daca esti in stare sa ai 2 in acelasi timp esti in stare si sa o trimiti pe una dreq