| Nustiu34567 a întrebat:

Am o frica foarte mare. Am 16 ani si cand am fost la prietenul meu acasa ne-am "jucat" ca sa zic asa si a incercat sa isi puna penisul in vaginul meu dar nu cred ca s-a intamplat asta deoarece a durut si i-am spus sa se opreasca. S-a frecat in schimb putin. Intrebarea mea e: exista vreun risc? Mai ales daca avea ceva semen pe el? Mi-e foarte rusine sa vorbesc despre asta si pana si intre noi a fost greu dar el mi-a spus ca nu s-a intamplat nimic.

18 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Felicitari,o sa fi mamica!
Acum daca nu aveti experienta, mai ales el, protejati-va.
Acum fa tu test de sarcina si vezi.

| Nustiu34567 explică (pentru ROB3RT89):

Vorbesti serios? El imi spune ca nu s-a intamplat nimic si ca stie mai multe ca mine si sa nu ma mai panichez. Spune-mi ca nu vorbesti serios, chiar nu vreau sa patesc nimic din cauza unei prostii.

| RAY a răspuns (pentru Nustiu34567):

Exista teste de sarcine, anticoncepționale, traim in secolul 21

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Nustiu34567):

Cu testul de sarcina vorbeam la modul cel mai serios!

| Nustiu34567 explică (pentru RAY):

Cum se procedeaza cu testul? Nu vreau sa afle absolut nimeni mai ales parintii. Doar el.

| RAY a răspuns:

Nu,daca nu a ejaculat in vagin nu exista nici un risc simplu

| Violleta2022 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila da, exista acest risc, pentru ca ti-a introdus penisul in vagin, pentru ca ai confirmat ca te-a durut, deci, a existat penetrare partiala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta privind modul si posibilitatea de a se forma o sarcina, ar fi bine sa stii ca orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care sunt in preajma varstei de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja informata ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) CONDITIA PRINCIPALA pentru ca o fata/femeie sa poata sa ramana insarcinata in urma intretinerii unui sex neprotejat, trebuie ca ea in acel moment sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Sarcina poate sa se formeze NUMAI in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie + ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei, care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma. Sarcina NU poate sa se formeze prin intermediul lichidului preejaculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. In concluzie probabilitatea de a ramane insarcinata este 0% mai ales daca acea joaca sexuala a fost intretinuta intr-una dintre zilele situate in afara perioadei fertile. Multa sanatate!

| Nustiu34567 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu nu stiu care e perioada mea fertila. Menstruatia mea nu vine regulat. Luna trecuta a intarziat cam o saptamana si cam saptamana viitoare ar fi normal sa imi vina. Dar a intarziat si 2 saptamani. Chiar am pierdut firul cu ovulatia

| mihai69 a răspuns:

Riscul e extrem, extrem de mic, dar pentru siguranța și liniștea ta fă un test peste 21 zile.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si ejaculare vaginala, nu poti fi gravida.

| Nustiu34567 explică (pentru Emilian65):

Nu a fost penetrare dar aparent la contactul cu vaginul pot intra mii de spermatozoizi inauntru.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nustiu34567):

Ba a fost penetrare, oadata ce ai spus ca te-a durut...atunci unde si-a bagat putulica, in perete, ori in vaginul tau?
Ori tu crezi ca daca nu a intrat tot penisul, inseamna ca nu te-a penetrat?!
Se poate ramane insarcinata si daca se joaca cu penisul la intrarea in vagin, mai ales daca are sperma pe el, sau lichid spermatic de la o partida anterioara de masturbare.
Nu are importanta daca fata are ejaculare vaginala /orgasm (vad ca ai mentionata sta mai sus), dar are importanta maxima daca s-a jucat cu un penis murdar de sperma in vaginul ei, sau la intrarea in vagin, cand ea este in perioada fertila si sperma se poate scurge in vagin, fiind necesara doar 1 singura picatura cu milioane de spermatozoizi in ea si... gata sarcina!

Neavand ciclul regulat nu se poate calcula ovulatia, dar se poate face un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex!

| kandaraki a răspuns:

Sper sa nu fii insarcinata fiindca nu ai creier deloc si asa persoane ca tine nu ar trebui sa se mai inmulteasca!

| sweetangels a răspuns:

Daca vrei sa fii sigura fa un test de sarcina.

| cyupaku a răspuns:

Sa fii sigura, fa un teste de sarcina iar recomandarea este sa nu va jucati neserios cu lucuri serioase

Răspuns utilizator avertizat