| lilialiliac161298 a întrebat:

..
am ciclul mestrual deja de 4 zile...dar nu e ca de obicei...are o culoare maronie...si o consistenta parca lipicioasa...si nu inteleg de ce...
mentionez ca am relatii sexuale frt des dar protejate ..cu prezervativ ...ieri am facut un test de sarcina si era negativ.
ce poate sa fie?
e posibil ca totusi sa ramin insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din relatarea ta reiese ca menstruatia decurge in mod normal similar cu cele anterioare dar se pare ca acum te nelinisteste doar culoarea menstrei. Acest aspect privind menstruatia nu are absolut nicio semnificatie deoarece culoare este influentata de cantitatea de menstra, secretiile vaginale si timp, adica de fluxul de eliminare zilnica. Nu exista nicio posibilitate ca o eventuala sarcina chiar si ipotetica sa poata exista in conditiile descrise in intrebare. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mergi la un medic ginecolog si explica-i fenomenul. El este in masura sa-ti spuna care este problema.

| Adrian_Ady_2000 a răspuns:

E doar o schimbare a ciclului, se intampla de mai multe ori.