| CorneaConstantin a întrebat:

Am o întrebare, dacă am penisul nedecalotat complet, când voi face sex pentru prima data va trebui să fac fata prezervativ pana se decaloteaza penisul apoi să pun prezervativul?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul SANATOS d.p.d.v. fiziologic se decaloteaza complet/total usor, fara probleme si fara sa apara senzatia de durere. In cazul in care NU poate fi decalotat inseamna ca este afectat de boala denumita fimoza. Pentru a putea fi intretine acte sexuale, fimoza trebuie sa fie eliminata inainte de a ajunge in situatia de a fi inceputa viata sexuala. Eliminarea afectiunii de fimoza se face prin tratament special (tehnica Beauge, daca se poate) sau printr-o interventie chirurgicala. Fimoza NU poate fi eliminata/rezolvata prin acte sexuale. Din acest motiv devine necesara consultatia facuta de catre un medic urolog care poate stabili modul prin care poate fi rezolvata situatia ta. Acceseaza si citeste : https://www.tpu.ro/......-fac-simt/
Multa sanatate!

| gothicbat a răspuns:

Da, dar numai într-o zi de Duminică și musai așternuturile să fie de culori semi-reci.