| George3212 a întrebat:

Am o intrebare dc tot ma rusinez cand vorbesc cu fetele si ele ma resping ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Spune-le ca inainte sa apese pe butonul Cancel, sa se gandeasca mai bine, ca esti un program care merita instalat.
geek style, ce vorbesti laughing

| ViVi99 a răspuns:

Depinde cum arati, dar asta nu e un motiv asa de grav. Nu trebuie sa-ti fie frica, ia-ti inima in dinti si incepe conversatia cu o mica gluma despre ceva ce s-a petrecut in ziua respectiva. Fi prietenos, nu-ti fie rusine. Lasa-le pe fete sa-ti vada latura ta macho, masculina si cool. daca n-o poti privi in ochi alege un alt loc al fetei (de ex: intre sprancene, in zona nasului). Asa fetele vor credea ca te uiti fix in ochii lor. Nu trebuie sa pari speriat, pentru ca ele isi vor da seama numaidecat. Poti sa repeti cu una dintre amicele tale mai apropiate, cam ce poti spune unei fete care o placi sau cu care vrei sa incepi o conversatie. ea te poate ajuta si-ti poate da mici trucuri cum poti sa intri mai repede in vorba cu fetele. De obicei trebuie sa cauti o fata mai timida. Intreab-o despre ea sau poti s-o intrebi mici chestii banale. Las-o pe ea sa vorbeasca mai mult, dar nu uita ca trebuie sa pari interesat de ce spune ea si sa-i raspunzi cu acelasi interes care ti-l acorda.

| Lovedance144 a răspuns:

Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine.Nu cred ca te resping, ci doar tu crezi lucrul acesta.Baftawinking

| just4funx a răspuns:

Esti timid ca si mine big grin i-ati inima in dinti si bagate in vorba cu ele

| silviu67 a răspuns:

Sincer dupa mine asta e o cestie de scop adica daca ai un scop bine pus de exemplu sa vorbesti cu tipa care o placi ii normal dupa mine sa te rusinezi dar daca vorbesti cu fetele asa cred ca ti-e frica sa fi respins si probabil asta e dupa parerea mea... Sfatu meu e sa fi calm cand vorbesti cu fetele sa te simti bine si iti garantez ca o sa fi ok sucesshappy

| aisha91 a răspuns:

Lipsa de incredere in sine... stiu, pare banal, nimeni nu ar recunoaste chestea asta dar asa e. si eu sunt la fel.