| florinnn93 a întrebat:

De ceva timp mi s-a pus pata pe o prietena foarte buna. Ne cunoastem de cand eram mici, tot timpul radem, glumim, dar a inceput sa imi placa mai mult decat ca o simpla prietena. Ea are 22 ani iar eu 20, de curand a incheiat o relatie de vreo 5 ani. Nu stiu cum sa procedez sa ii zic ca imi place de ea, nu vreau ca sa ne stricam prietenia, si de asta apelez la voi. Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa iei in considerare ca e ceva destul de greu de facut ceea ce vrei tu -stiu ce zic.Ea poate ca nu te vede asa -ia mai gandeste-te? Acum conform unora ar fi recomandat ca sa iti faci o iubita/t din cei mai buni prieteni pentru ca va cunoaste-ti aproape la perfectiune.Tu sti ce fel de fire e, sti cum sa o faci fericita, sti cum sa te porti cu ea.O cunosti foarte bine dar si ea pe tine.Nu recomand sa te bagi intr-o relatie cu cineva de genu daca stii ca vrei sa o faci doar pentru sex pentru ca iese tare rau -nu ai idee.Plus ca o sa dezamagesti pe o fata care o cunosti de o viata si o sa te priveasca apoi ca pe un gunoi si nu vrei asta. Daca simti ceva puternic pentru ea fa-o, dar pentru o Relatie serioasa.Ce pot sa iti mai spun e ca am studiat sa zic asa modalitatea de a-ti face iubita cea mai buna Prietena si din ce am aflat crede-ma ca rezultatele nu sunt prea avantajoase.Am vb cu foarte multe fete si am aflat ca desii ar fi oki aducadu-le tot felul de motive de care si ele sunt constiente tot li se pare o idee nasoala.Ele nu concep sa faca sex cu o persoana pe care o stiu de cand erau mici.E ceva sentimental si nu tine numai de intelegere. Poti sa o inviti in Oras, tu si cu ea.Incearca sa o distargi de la probleme zilnice. Apoi cand e mai oki, spune-i ce simti pentru ea.Nu o lua cu vrajeli ca te stie bine si nu tine. Spune-i direct si foarte sincer.cam asa :te stiu de o Viata, te cunosc zic eu foarte mult si tu pe mine la fel, dar trebuie sa recunosc ca de o vreme te vad mai mult de atat. Uneori am impresia ca imi sare inima din piept cand te vad. cand nu sunt cu tine sunt foarte trist si cred ca m-am indragostit de tine ..Restu baga si tu acolo.

| florinnn93 explică (pentru Danysan):

Cam asta e raspunsul care il asteptam. Mersi mult! big grin

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu o cunosti mai bine ca noi, eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt...deocamdata

| florinnn93 explică (pentru mona):

Pai daca las lucrurile asa nu ajung nicaieri... Daca intre timp isi gaseste alt prieten?

| mona a răspuns (pentru florinnn93):

Si daca ii spui ce simti pentru ea si strici prietenia dintre voi, iti convine? abia a iesit dintr-o relatie macar lasa fata sa-si revina....sau fa cum vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica apeleaza la noi laughing Inceraca sa o consolezi si atata tot

| florinnn93 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu e vorba de consolare, ca nu suferă asa tare după despărțire. Eu am "apelat la voi" pentru un sfat, cum sa procedez sa ii ziczic sau sa ii dau de inteles ca o plac mai mult decât ca pe o prietena.

| anonim_4396 a răspuns (pentru florinnn93):

Ba asta, de ce apelezi la noi, daca ai sa-ti strici prieteneia cu ea sa stii pe cine dai vina? Fa ce crezi tu ca este mai bine si cu asta basta!

| florinnn93 explică (pentru anonim_4396):

Vecinule eu vad ca nu dai raspunsuri decat asa sa te afli in treaba. Daca ai chef de glume sau batjocora mai bine taci. Cred ca daca imi dadeai un sfat si nu iesea bine sigur dadeam vina pe tine laughing. Fii serios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru florinnn93):

Sunt foarte serios, daca faci cum ti-a scris cel care l-ai premiat iar prietenei tale nu are sa-i fie pe plac, ce faci?

| florinnn93 explică (pentru anonim_4396):

Nu o sa-i fie pe plac, asta este, nu e sfarsitul lumii, dar nu vreau sa regret mai tarziu ca nici macar nu i-am zis.

| ByCats a răspuns:

Stai alaturi de ea, arata-i ca tu ti la eawinking

| Draghici_Florin_1979 a răspuns:

E un caz perea conplicat sa reusiti sa nu devina o schinbare
Acum e sinplu si frumos antre voi dar cand vei ajunge la s.x totul se va schimba,
Acum puteti vorbi totul finca santeti prieteni
Dar cand deveniti cuplu devie o schibare Asta e regula veti
iubirea nu are tinp pote dura mult sau putin
Tu o iubesti
Daca tu o vei iubbi cu 35% si ea te va iubi cu 15% e normal sa nu mai avet acelasi conportament
De la cuplu la Prieteni este diferenta de conportament 50% schinbare