| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, in fine am 14 ani sunt clasa a 8-a iar la inceputul clasei a 7-a am inceput sa vorbesc cu o fata si mi-am dat seama ca de fapt chiar o plac, si ea ma placea... dar pana la urma n-am fost impreuna pentru ca ea avea pe cineva(nici macar nu imi zisese, mi-am facut sperante degeaba), si am ramas prieteni, ea a mai incercat dar am refuzat pentru ca nu mai vroiam sa sufar cum am suferit prima oara. Dar dupa cateva luni (vara) m-a intrebat iar, iar eu am zis da. Dar cand m-am intors acasa am aflat ca inainte de a ma intreba si cred ca si in timp ce "ma iubea" era cu un alt baiat, asa ca ne-am certat si i-am dat ignore. Dar dupa 2 luni a inceput clasa a 8-a si am scos-o de la ignore pentru ca nu vroiam sa imi incep anul cu dusmani. Ea incepuse iar sa ma bage in seama si pana la urma a intrebat iar daca s-ar putea...eu ca prostul am zis DA (m-am atasat mult de ea si am iubit-o mult, desi se pare ca ea nu avea aceeasi sentimente fata de mine) iar dupa aia tot asa ne-am certat pentru ca am luat o nota proasta la teza la istorie.de atunci au mai fost vreo 3-4 certuri mari. dar acum in prezent, tocmai am scos-o iar de la ignore si iar a inceput sa ma bage in seama. Ea a fost cu multi din scoala si cand il lasa pe unu balta isi gasea altul. intodeauna eu eram cel care imi ceream scuze pentru cele intamplate desi era uneori si vina ei. Azi a facut misto de mine cu ceva si m-am enervat si am intrebat-o de fapt ce vrea de la mine, ea a raspuns ca ii place sa vorbim si aia vrea. apoi in fine eu joc football la -10 grade in maneca scurta, dar i-am zis sa nu se mai bage in viata mea, si sa imi zica ce sa fac. Apoi a zis "ok, am sa te las in viata ta, dar cand ai sa ti cu adevarat la cineva, ai sa iubesti cu adevarat pe cineva ai sa vezi ca nu ai lasa acea persoana sa moara de frig sau mai stiu eu ce." si i-am zis sa nu mai vorbeasca de iubire ca pana acum nu a dovedit ca ma iubeste. eu tot incerc sa o scot din viata mea dar nu pot, rezist 1 luna maxim apoi iar imi vine in gand ea si sufar, ce pot sa fac? cum sa o uit?

Răspuns Câştigător
| chio97 a răspuns:

Las-o nu o mai baga in seama asa am patit si eu cu o fata si neam tot impacat si despartit si iarasi imapac si tot asa am facut de vreo 5-6 ori si ultima data ne-am despartit de un an si ceva si nu mai vb de loc si ea in tot timpu asta se uita la mine in ore si imi ziceau colegi si colegele ca se uita la mine, dar mie nu imi pasa si asa trebuie sa faci si u, daca vreti sa fiti prieteni bine daca nu las-o si nu mai vb cu ea

8 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Ba din ce spui tu aia pare cam schimbatoare si cam micinoasa daca ea zice ca te place propune-i tu sa fie numai cu tine si sa nu va ma certati din toate motivele prostesti.Zii ca daca ii placea cat de putin de tine nu mai statea cu atatia si steatea doar cu tine.

| teutonulxxx a răspuns:

Sunt fete...important este sa inveti din fiecare relatie...esti tanar

| dyana18 a răspuns:

Scze dar e o parasuta.nu o mai lua in seama.gandeste'te ca a fost cu toata sc.iti vine bine? gasesteti o fata cumintee

| andrei233332 a răspuns:

Stiu ca mai sunt fete pe lumea asta,problema e ca nu pot sa o uit... ultima oara cand i-am zis ca vreau sa fim mai mult decat prieteni,a zis ca mai bine nu suferim acum si sa o lasat pentru viitor. Oricum incep sa ma indoiesc ca m-a placut vreodata sau ca m-a iubit. Recunosc ca am facut si eu multe greseli,dar sunt si eu om si mai gresesc. De aia vreau sa o uit,dar nu pot oricat de mult as vrea si as incerca,plus ca atunci cand aproape am uitat-o,la scoala a inceput iar sa se dea la mine, sa ma bage in seama, si apoi iar imi aduceam aminte de trecut si de ea si iar sufeream ca dracu. Deci nu stiu ce sa fac sad Oricum intre mine si ea nu a fost o relatie reala.mai mult virtuala...in realitate nu vroia nimic dar pe mess vroia,n-am inteles niciodata, ca daca nu ma placea mai bine ma lasa in pace si pe mess, asta ar fi singuru motiv pentru care nu vroia in realitate cred.

| BULANGIU96 a răspuns:

E o tarfa happy
da-i papucii ca mai sunt fete pe lumea asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti aveti cam acelasi raspuns,sa o uit si ca mai sunt si alte fete, si e foarte adevarat, dar chio97 ia funda.pentru ca a fost fix in aceeasi situatie in care sunt eu acum, dupa cum zice. Va multumesc!

| biancaanamariat a răspuns:

Mai sunt fete.asa mi s-a intamplat si mie cu un baiat.nu stiu e greu sa o uiti daca chiar o iubesti dar poti sa gasesti alta gata sau pur si simplu nu te mai gandi la ea. mie mi-a luat 3 luni sa nu ma mai gandesc la el. nu prea ai solutiisad

| kitt a răspuns:

Daca nu o bagi in seama nu cred ca vei mai suferi
dai ignor si nu o mai bagi in lista si daca se roaga in genunchi de tine sa o bagi iar in lista de mess
si daca incearca sa se inpace iar cu tine ii zici ca ii o javra si gata
mult succes