| Cont0000 a întrebat:

Am o intrebare legata de faptul că uneori in timpul sexului, uneori imi aluneca cate putin prezervativul atunci cand o scot. Ideea e ca folosesc marimea standard si nu se simte inconfortabil. Ar trebui sa aleg o marime mai mica sau constituie faptul ca mai aluneca cate putin prezervativul o ingrijorare pe viitor? (sarcina)
Inca o intrebare: folosesc si lubrifiant si voiam sa intreb. Pentru ca am observat ca uneori mai exista un fel de lichid spre baza penisului si ma intreb daca este lubrifiant sau poate se scurge ceva din prezervativ? Desi de fiecare data cand am verificat, nu era spart.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara masuri mai mici de prezervativ ca nu exista masura standard care sa se potriveasca atat pe un penis de 12 cm cai si al unul de 20cm.
Sunt 10 masuri disponibile si trebuie sa cumperi masura care se potriveste la cucul tau, unde prezervativul trebuie sa intre fortat pe penis, ca sa stea perfect intins si lipit (fara cute si fara sa se miste), precum pielita de la salam, pe salam.
Faptul ca prezervativul este largut, inseamna ca este mult prea mare, iar riscul sa se rasuceasca pana se rupe in timpul sexului, este f mare, fiindca poate lasa femeia gravida.
Lubrefiantul il folosesti la sexul anal sau cand vei ajunge la batranete, pana atunci foloseste-ti mintea, mainile sau limba, sa-i faci un preludiu bun fetei, inainte de sexul cu penetrare, fiindca abia atunci este umeda suficeint sa incepi penetrarea vagianal si sa simta si ea ceava.

| VoidEternal a răspuns:

Pentru mai multa siguranta cauta o marime mai mica. Lichidul pe care il observi poate fi si de la partenera ta dar eu nu as risca in locul tau.

| Werrich a răspuns:

Nu o mai scoate.

| BebeSexologultaunn a răspuns:

Leaga l cu sarma
semnat bebica sexologul :*