| mylady a întrebat:

Am o intrebare mai delicata:am 16 ani aproape si catva timp in urma am avut relatii sexuale cu prietenul meu... apoi ne-am despartit.Am deja 3 luni de cand am alt prieten.El ieri a aflat ca nu mai sunt virgina, dar el este. Ce ar trebui sa fac? Baieti ajutati-ma, cand o sa faca el primul pas? Cred ca intelegeti deja ca eu vreau asta, dar nu stiu de ce el nu face primul pas...sau ar trebui sa il fac? Am nevoie de ajutor urgent, va rog
Funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate catualul vrea o relatie serioasa cu tine, nu doar o simpla aventura bazata strict pe sex. Relatiile serioase se construiesc in timp, trebuie intai sa va cunoasteti cu adevarat, sa construiti intimitate, sa apara respectul si increderea, apoi dragostea. Si abia apoi ati putea face dragoste. Iar constructia asta cere timp. Daca faceti sex inainte sa existe iubire, relatia nu va mai evolua, va ramane in stadiul de aventura de doi lei, genul ne distram, dar nu ne implicam. Ai si tu rabdare macar un an de relatie si abia apoi veti incepe sa discutati despre asta si daca sunteti amandoi 100% convinsi ca exista sentimente, veti trece si la fapte.

36 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns (pentru mylady):

Nu-ți fă griji.Ia-o ușor, atașează-te de el foarte mult timp de 2, 3 zile și dacă nu te va respinge, ai frâu liber.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeam de oameni adevarati, nu de fraieri la care mintea e mai slaba decat hormonii. hai sa nu ne raportam la prosti, cui ii pasa de ratatii care se duc la bordeluri?

| lovetheyfunny a răspuns:

Fa tu primul pas arata-i ca vrei asta cu el ca el poate se gandeste saracu ca nu e destul de bun ca tu fiind dezvirginata esti mai experta ca el si vrea sa vada ca tu chiar vrei asta cu el, fii mai indrazneata :*

| jewnina a răspuns:

De ce atata graba? vrei sa o faci si cu asta si apoi sa te desparti? Asteapta si tu sa se inchege relatia

copiii astia

| jewnina a răspuns (pentru Emilian65):

Nu mereu