| MadScientist a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Voi spuneti ca nu va place ca baietii sa va fluiere, sa va pipaie sau sa se dea la voi pe strada.

Atunci de ce va imbracati asa provocator? Haine mulate, fuste scurte, decolteu... Nu va ganditi ca prin felul in care va imbracati exprimati ca exact aia va doriti? Sa fiti tratate ca pe niste obiecte.

18 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Sincer,eu nu ma imbrac asa.
Dar cunosc cateva fete care au aceasta vestimentatie si se dau sfante, cica ele nu-i suporta pe baietii care se dau la ele.O fac doar de fatada, sa para cuminti, ca baietilor le plac mai mult fetele cuminti.Dar de fapt, adevaratul lor scop este aceala sa atraga cati mai multi baieti pe oriunde merg.

| unknownn a răspuns:

Ca sa moara dusmanii de ciuda, daca are forme si are ce arata.

| BeAmazing a răspuns:

Draga, fetele se imbraca provocator si pentru baieti dar si pentru ca unele au un corp frumos!

Cand un baiat fluera dupa o fata si ea se intoarce am impresia ca e stapanul si cainele; iar pipaitul e pentru tarani dupa parerea mea.

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Scuze ca iti zic da esti cam... obiecte? pe bune? esti cam>...

Răspuns utilizator avertizat
| LolaLollita a răspuns:

In primul rand, sa nu generalizam. Nu toate suntem asa.
In al doilea rand, eu ma imbrac in asa fel incat sa ma simt bine, nu pentru a atrage atentia.
In al treilea rand, un domn, stie sa admire de la distanta, fara fluieraturi pe strada.

Totusi, nu pot sa nu fiu de acord cu tine. E adevarat ca prin unele haine (dar si prin comportament!) unele exact asta isi doresc, sa fie tratate ca obiecte.

| Vix999 a răspuns:

Doar un om ingust la minte poate crede ca daca te imbraci cu haine mai mulate sau o fusta mai scurta sau un decolte... vrei sa fii tratata ca o curva.
Asta mie imi suna pe acelasi principiu cu : e vina ta ca ai fost violata ca te imbraci provocator!
Revoltator!

Fiecare e liber sa faca ce vrea.
Daca eu vreau sa ies cu haine mulate sau decolteu, accept ca sunt unii care nu isi pot controla reactiile (sau erectiile) si sunt atat de sociabili incat simt nevoia sa afle tot cartierul parerea lor aspura hainelor mele.
Si NU, un decolteu NU este o invitatie la abordare. Te poti uita, dar cam aici se termina drepturile tale asupra persoanei mele, indiferent ce carpe am pe mine.
Nu este la adresa ta raspunsul. Sa nu intelegi ca te consider pe tine unul dintre cei care fluiera sau mai stiu eu ce pe strada. Ziceam asa ca fapt divers.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wwwaaahhhaaa da ce le place.si mai ales sa vada si altele.ce succes au ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... mai intai punete in locul unei fetewinking Poate tu pana acum ai avut parte numai de obiecte dar nu toate sunt asa happy Unele sunt sufletiste si naive. Poate fetele de care zici tu doar incearca sa-si puna in valoare ce au, poate iubesc mult un baiat si nu stiu cum sa-i atraga atentia. Tu gandesti prea simplu iar daca nu poti intelege ce vor ele sa transmita atunci taci happy

| Keith a răspuns:

Depinde de caracterul fetei,hai sa nu punem eticheta tuturor fetelor din cauza uneia,tu crezi ca ne imbracam sexy ca sa ne pipaie baietii,eu vorbesc prin prisma mea a lucrurilor,si sincer ma imbrac asa pentru mine, pentru ca imi place nu pentru cineva anume, n-am ajuns disperata sa fac asta pentru un baiat, iubitul mau ma iubeste pentru ceea ce sunt nu pentru ceea ce arat, sincer.

| Smileygirl23 a răspuns:

Exista o diferenta intre o vestimentatie eleganta si una vulgara. Majoritatea fetelor/femeilor, dintr-un motiv pe care eu nu il inteleg, aleg aproape mereu vulgarul: fuste extrem de scurte, care mai sunt si foarte mulate si asortate cu un decolteu mult prea adanc, plus accesorii multe si de prost gust. Atunci da, probabil ca persoana in cauza vrea sa atraga atentia si sa fie tratata ca o carpa. Dar totodata, sunt rochii extrem de fine si elegante, care sunt ori decoltate, ori mai scurte, ori scot silueta in evidenta.

Oricum ar fi si indiferent de alegerea femeii, cel care fluiera sau pipaie e la fel de prejos ca si femeile vulgare.

Un barbat adevarat, rafinat si stilat stie sa isi aleaga femeile si stie sa le trateze cu respect.

restul...e cancan.

| Omniscient27 a răspuns:

Întrebare de nota 10. Majoritatea vor zice ca o fac pentru ele LOL. Spune-i asta lu bunica.Le place sa vada baietii uitandu-se dupa ele si chiar ca nu recunosc in capul lor au fantezii.

| Omniscient27 a răspuns:

Scz, am uitat ceva: daca nu ar exista cuvantul curva sau daca faptul ca o femeie face sex cu mai multe persoane etc nu ar fi negativ ( ex baietii: la noi e pozitiv sa faci sex cu cat mai multe) toate ar face sex non-stop pentru ca asta i-si doresc.laughing

| EllaMelly a răspuns:

Deci pe mine chiar ma enerveaza aceasta intrebare.E normal sa te imbraci frumos, sa arati cat mai bine.Din moment ce ai un corp de invidiat de ce sa nu arati ce ai.Eu nu cred ca a te imbraca cu o fusta scurta sau sa ai un decolteu este ceva vulgar.Vara asa trebuie sa te imbraci pentru ca este cald afara, Iar daca ai picioare frumoase trebuie sa le scoti la vedere.nu e normal? Parerea mea este ca genu acesta de baieti sunt niste obsedati care nu au mai vazut fete in viata lor (adica nu au pus mana pe nici o fata)si asa se iau pe strada de ele.

Răspuns utilizator avertizat
| GhiciceMojoJojo a răspuns:

Le place, dar nu vor sa recunoasca. Sau se cred mai interesante daca incep sa se planga ca sunt 'agresate' pe strada. Eu sunt fata, dar prefer clasicii jeansi, tricoul si tenisii. si da, ma simt chiar foarte bine. happy

| NimeniNu a răspuns:

Nu toate facem asa happy
Vara este ceva normal, pentru ca este cald. Toamna si iarna, si chiar la inceputul primaverii este o intrebare buna. Eu ma mai imbracam in colanti si fusta pentru ca e confortabil. Ma simt mult mai bine, si sincer am vazut efectele. De ceva timp refuz sa ma mai imbrac in tot felul de haine mulate si decoltate, pentru ca ma simt dezbracata si tot-odata, neplacut. Unele fete vor sa arate ce au si le place sa fie fluierate si pipaite. Cele care se plang spun doar de ochii lumii (zic eu - acum nu e obligatoriu)