| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete:voi sunteti menite sa iubiti o data si apoi sa va bateti joc? De ce? Fara raspunsuri ipocrite! Cel mai sincer si cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| sconcsurias a răspuns:

Eu spun ca o fata isi bate joc dupa ce au iubit o data doar daca a fost ranita de persoana iubita,da i'a facut ceva,daca s-a comportat urat cu ea,atunci da o sa iti bata joc de urmatorii baieti,o perioada de timp,o sa creada ca toti sunt la fel. Dar dupa un timp,eu una am trecut peste tot,dupa ce "mi-am batut joc" de doi baieti,am lasat trecutul deoparte si am avut puterea sa incep o noua relatie,sa iubesc din nou.
Si ce crezi?
Simt ca abia acum am aflat cum e sa iubesti,simt ca "prima iubire" nu a fost de fapt iubire ci doar o joaca de copii.
Sper ca raspunsul meu a fost bun, acum depinde si de fiecare fata, conteaza caracterul, educatia, felul de a fi si asa mai departe! happy

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

Si iti pare bine ca ti-ai batut joc de ei? Nu ai remuscari?

26 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una nu.Imi bat joc doar de cei care m-au ranit! Ei chiar merita.Cu ceilalti nu vreau sa incerc.

| Zippo01 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Eu sunt persoana in cauza si iti spun ca si ea mi-a zis acelasi vorbe pe care mi le-ai scris tu. happy

| anonim_4396 explică (pentru Zippo01):

Normal.Bravo ei ..asa si merita cei ce ne ranesc merita raniti angry
Pentru ca noi in cei pe care ne ranesc vedem o persoana enorm de rea care trebuie ranita la fel.Sa simta durere...sa plateasca angry

| Zippo01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca ai 15 ani! Sincer! straight face

| anonim_4396 explică (pentru Zippo01):

N-am 15 ani si cea de sus nu e neaparat gandirea mea!
Asa gandesc multe fete.Am cunoscut destule.

| sconcsurias a răspuns:

Batut joc e urat spus, i'am facut sa sufere pentru ca nu am tinut la ei, si da am momente in care stau si ma gandesc ca poate nu trebuia, imi pare rau ca am ranit suflete care poate aveau sentimente fata de mine.
Dar ce sa faci? Asa e viata si orice om cominte greselile lui happy

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

Nu e urat spus, e ceea ce ai facut! straight face Si da asa e, fiecare om face greseli si intr-o zi isi va da seama asa cum zici ca ai facut-o si tu!

| sconcsurias a răspuns (pentru Zippo01):

Mda intr-adevar,mi-am batut joc, m-am razbunat pe baieti doar pentru ca am fost ranita, dar in astfel de momente nu mai gandesti foarte limpede, acum asta este happy Bine ca ne dam seama de greselile facute, chiar daca e tarziu.

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

Si spune-mi ai vorbit cu mai multi odata? Adica sa le spui mai multor baieti ca vrei ceva cu ei?

| sconcsurias a răspuns (pentru Zippo01):

Nu,asta nu am facut. Chiar daca am fost ranita, nu am facut asta, nu sunt genul, sa vorbesc cu mai multi o data, nu pot fi atat de falsa.

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

Imi place cum ai descris la final! happy

| sconcsurias a răspuns (pentru Zippo01):

Ma bucur! happy

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

Multumesc! Mi-ai fost de ajutor! Cred ca, cuvantul Falsa i se potriveste cel mai bine!

| sconcsurias a răspuns (pentru Zippo01):

Ma bucur ca ti'am fost de ajutor! Daca mai ai vreo intrebare poate pentru care nu gasesti un raspuns, daca iti pot fi de ajutor, cu cea mai mare placere! happy Si daca cuvantul falsa o defineste, iti recomand sa asculti melodia lui Doddy si Nane-Falsa! :*

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

:)) Ce coincidenta! Exact acum vroiam sa pun link-ul: http://www.youtube.com/watch?v=sarseCsQ-rI si sa-ti scriu,, uite ce am gasit cu ajutorul tau!,, :)

| sconcsurias a răspuns (pentru Zippo01):

Hehe laughing Este geniala piesa! happy

| Zippo01 a răspuns (pentru sconcsurias):

Cea mai adevarata! happy

| sconcsurias a răspuns (pentru Zippo01):

Intr-adevar,nu contest! happy

| anarchygirl a răspuns:

Daca prima oara cand iubesti nimeresti un nesimtit care isi bate joc de tine si tu pui suflet, foarte greu te mai atasezi de altcineva. De cele mai multe ori fetele care au suferit din cauza unui baiat se comporta asa pentru ca le e frica sa nu li se mai repete intamplarea si sa nu sufere din nou.

| Zippo01 a răspuns (pentru anarchygirl):

E ceva adevar in ceea ce ai spus tu, dar lipseste ceva. Bunicel raspuns!

| anarchygirl a răspuns (pentru Zippo01):

Eu iti spun din proprie experienta ca e foarte greu sa treci peste greselile pe care le-a facut persoana iubita.Inca tii la ea, dar cu greu te detasezi de tot ce s-a intamplat. Depinde acum si de fata. Daca ea crede ca e necesar sa se poarte urat cu ceilalti baieti pentru ca unul a ranit-o atunci e parerea ei, desi e una gresita. Nu trebuie pusi toti in aceeasi oala. Pana la urma fiecare e diferit cu ceva fata de ceilalti.Bine poate ca tipa de care zici tu are altceva. Nu strica sa voresti cu ea si sa afli raspunsul. Banuiesc ca este vorba de o fata care se comporta nasol cu tine nu? Tu ce crezi ca mai lipseste?

| Zippo01 a răspuns (pentru anarchygirl):

Nu se comporta nasol, vorbeste frumos cu mine, dar tot timpul imi trezeste suspiciuni si acum ceea ce banuiam s-a adeverit! Ne-am mai certat de cateva ori pe tema asta dar zicea ca nu e adevarat dar am vazut ceva ce probabil nu trebuia sa vad si mi-am dat seama! Dar nu i-am mai zis nimic.Am obosit sa ii reprosez!

| anarchygirl a răspuns (pentru Zippo01):

La un moment dat obosesti sa dai atatea reprosuri si de prea multe ori vezi mai mult decat ar trebui. Stiu cum e. Poate ca nu te merita. Gandeste-te de mai multe ori si ia o decizie. Nu e nici sanatos si nici bine sa stai intr-o stare de genul. Gandeste-te la ce iti face tie bine si actioneaza. Fete sunt peste tot.

| Zippo01 a răspuns (pentru anarchygirl):

Stiu,crede-ma!

| taisanora98 a răspuns:

Nu este valabilă chestia asta pentru toata lumea. La fel cum si unii băieti pun suflet si iubesc iar altii isi bat joc si ia in ras sentimentele unei fete asta se intampla si cazul fetelor... de obicei asta se intampla când iubesti prea mult si arati asta in ambele cazuri...