| n1234 a întrebat:

Am o intrebare urgenta. Totul e ciudat dar va rog ajutati-ma, am nevoie de seriozitate, va rog! Imi e frica si sunt ingrijorata. Ultima oara cand am facut dragoste cu prietenul meu, am facut neprotejat dar nu mult. A simtit ca era sa ii vina orgasmul si scotea foarte repede penisul. Spunea ca simtea cum i-ar veni si dupa dadea cu apa pe varful penisului si statea pana nu mai venea orgasmul.Cum sa va spun am auzit un zgomot si ne-am oprit.dar atunci a spus ca ca nu a mai avut.S-a intamplat acum o saptamana si ceva. luna trecuta stopul mi-a venit pe data de 4 si astazi suntem pe 3. oare este vreo dereglare sau sunt insarcinata.si nu imi doresc asta. Va rog am mare nevoie de un sfat sau ajutor! Ma panichez rau..si daca raman sunt moarta.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti ramane insarcinata si daca nu are ejaculare baiatul! Picatura pre-ejaculatoare pe care penisul in erectie o elimina in primele secunde dupa ce este introdus in vagin, are rol de lubrifiere si se elimina involuntar si fara ca baiatul sa simta. Este exact ca si umezirea vaginala a ta, involuntara si fara sa simti nimic.
Faptul ca opreste momentul ejacularii nu face decat sa-i provoace barbatului durere in testicule, pentru ca nu este normal asa, el trebuie sa elimine ca sa se simta usurat si satisfacut, nu sa suprime ejacularea, atunci pentru ce mai faceti sex, daca va abtineti si de la placerea asta?
Da, este posibila o sarcina atata vreme cat nu folositi prezervativ!

Nu am inteles partea cu "... daca raman sunt moarta".
Eu credeam ca faceti sex de placere, nu ca te forteaza baiatul, ca atunci este viol.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se poate intelege absolut nimic din modul tau de a prezenta intamplarile si datele in aceasta intrebare. Din acest motiv nimeni nu va putea formula un raspuns corect sau la subiect. Invata-te sa formulezi corect propozitiile, ordoneaza-ti ideile.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

| CLCQ a răspuns:

Incearca sa nu mai faci neprotejat. Mai poti incerca un test de sarcina. Citeste aici:
http://diez.md/2014/12/17/cum-sa-folosesti-corect-un-test-de-sarcina/

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

De ce faci sex neprotejat daca te sperie atat de rau o sarcina?
Sexul ne protejat are un singur scop, SARCINA.
Nu vrei sarcina, nu mai face sex neprotejat!

| costy0110 a răspuns:

O sa fii mamica. prezervativele nu sa-u inventat degeaba, folositile.

Răspuns utilizator avertizat
| Lucusor_Stan_1995 a răspuns:

As zice sa faci un test de sarcina si apoi sa te panichezi daca e ceva rău în earca sa stai calma.