| joe_3082 a întrebat:

tot eu sunt, deci. in 18 mi-am inceput viata sexuala, luna trecuta mi-a venit stopul pe 22..deobicei imi venea cu 1 zii, 2 mai devreme..acuma insa nu mi-a venit inca, ultimul contact sexual l-am avut pe 21(neprotejat,dar nu s-a terminat in mine, singurul care a fost neprotejat, in rest toate au fost protejate). ieri(27) am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Ce imi propuneti sa fac? Multumesc.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa astepti. Daca menstruatia intarzie mai mult de 7 zile, sa faci in a opta zi un nou test de sarcina din prima urina de dimineata. Daca este negativ si emnstra tot nu apare, il repeti dupa inca 3-4 zile si in aceeasi zi mergi si la consult ginecologic.

| Zingon a răspuns:

Sa dai avort