| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare dilema. am o relatie de aproape 8 ani nu stam impreuna,,, ai mei vor sa ne mutam impreuna sa facem ceva,, insa el are alte prioritati vrea sa isi faca o casa IN CARE SA STAM AMANDOI nu vrea sa stam nici cu ai mei nici cu ai lui.mama imi da o mie de exemple k asa s-a intamplat si cu X si cu Y se plictiseste si isi gaseste pe altcineva. i-am spus lui si imi zice sa am rabdare... dar pana cand cat sa mai rezist si eu...am nevoie de un sfat va rog

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hmm,nu stiu daca el are anumite principii si dorinte legate de viata conjugala, dar ma gandesc ca nu cumva mama ta sa aiba dreptate si sa ii fie teama de viata de familie.

Logic ca vrea o casa a lui, dar puteti foarte bine sa inchiriati ceva amandoi daca problema e doar parintii vostri.Sa fim seriosi.

Propune-i sa va mutati cu chirie. Daca reactioneaza urat inseamna ca ascunde ceva.

Ahh,si nu il cicali cu mutatul, sa pari mai indiferenta, ca si chestia asta indeparteaza barbatii.Sunt ca niste copii mici, trebuie sa ii iei cu binisorul.

| ketanal a răspuns:

In toata povestea asta nu ai zis ce vrei tu.
Si prioritatile astea ale lui incep sa se materializeze sau sunt la nivel de utopie?
Adica, am banii cu care sa traiesc, nu imi permit sa incep constructia unei case, dar tie iti zic sa ai rabdare, sa astepti, si bla bla uri dn astea.

| BlueOctober a răspuns:

Pff cam aceeasi problema am avut-o si eu,sfatul meu sa fii sigura daca acest baiat merita sa iti faci un viitor cu el,daca va iubiti amandoi in aceeasi masura, si NU te muta niciodata cu parintii indiferent ai cui sunt acestia, tot timpul vor fi discutii cu:"uite ce face","uite ce zice","zii sa nu imi mai faca curat in haine"si multe altele.Crede-ma ca daca va iubiti si sunteti sinceri unul cu altul viata o sa fie foarte frumoasa.Eu nu am stat cu socrii sau parintii dar ma vizita cam mereu mama lui, si i-am spus"doamna lasa-ma ca ma descurc si singura"iar ea inteles, si acum stam amandoi, insa, e mult mai bine fara vizitele prelungite ale mamei sale si ne iubim in fiecare zi mai mult; o sa avem si un bebe chiar:X

| TarjaTurunen a răspuns (pentru BlueOctober):

Ce nume o sa aiba? Poti sa-i pui numele meu. yuki laughing?

| BlueOctober a răspuns (pentru TarjaTurunen):

Nu ched!laughingprobabil handsfree e mai fan nu?laughing))))))))0

| BlueOctober a răspuns (pentru BlueOctober):

E mai fain nu fanhappy, dar chiar asa de ce nu stati cu chirie noi asa stam...eu una nu am de gand sa imi iau casa in viitorul foaaaaarte apropiat, e greu cu chiria dar mai simplu decat sa astepti 2 ani cel putin pentruo amarata de casa...nu?

| olivvvviiiiaaaaaaaa a răspuns (pentru BlueOctober):

Pfff ...acum ne-am certat el se simte presat zice ca nu kca nu ar vrea darr toate la timpu lor,, eu sincer m-am plictisit de chsti deaste.i-am dat mesaj k e mai bine sa luam o pauza si pff mi-am inchis tel,, da ar fi o sol sa stam cu chirie dar nu vrea (avem amandoi servici si el castiga destul de bine )

| BlueOctober a răspuns (pentru olivvvviiiiaaaaaaaa):

Eh,imi pare rau, dar o sa fie bine, cine stie poate nu el e cel care te merita...eu am avut un dram de noroc si am stiut sa profit de el, asa ar trebui si tu sa faci.te pup ai grija d tine

| olivvvviiiiaaaaaaaa a răspuns (pentru BlueOctober):

Mersi pentru sfaturi,,aseara m-a sunat pan am raspuns.mi-a zis ca totul o sa fie bine ca ma iubeste,,dar ar vrea sa stam amandoi nu cu parinti nici ai mei nici ai lui,, dar nici cu chirie nu o sa stam,, sa mai am rabdare o luna si totul se rezolva dar ma enerveaza k nu are curaj sa vina la mine sa vorbim...eu ii spun de nenumarte ori ca nu mai vreau sa vb la tel dar el e calm si zice las k avem timp sa si vorbim.nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic. abia astept sa plec la servici sa mai uit sa treaca timpul altfel

| BlueOctober a răspuns (pentru olivvvviiiiaaaaaaaa):

Nu e chiar critica situatia, lasa-l si tu in pace sa vada ca nu iti mai dai interesu, poate atunci isi da seama ca e pe cale sa te piarda si o sa aiba curaj sa isi ia viata in propriile maini alaturi de tine

| olivvvviiiiaaaaaaaa a răspuns (pentru BlueOctober):

Mi-a promis k de rev suntem amandoi!

| olivvvviiiiaaaaaaaa a răspuns (pentru BlueOctober):

S-a dat de gol k vrea sa ma ceara de craciun!

| BlueOctober a răspuns (pentru olivvvviiiiaaaaaaaa):

winkingsuper,vezi,inseamna c o sa fie super:*

| olivvvviiiiaaaaaaaa a răspuns (pentru BlueOctober):

Mersi de sfaturi,, sa iti fie bine si tie si bebelusului

| BlueOctober a răspuns (pentru olivvvviiiiaaaaaaaa):

Multumim si voua