| Andreeeaaa17 a întrebat:

Am o mare problema! Sunt indragostita de doi tipi si nu stiu ce sa fac. Unul dintre ei este actualul meu prieten cu care ma inteleg chiar bine, iar al doilea este fostul meu prieten, dee care imi place la fel de mult, dar ne-am despartit in acea perioada pentru anumite motive, insa acum, spune ca vrea din nou sa ma recucereasca, chiar daca stie ca am un prieten. Tin sa mentionez ca amandoi sunt prieteni buni, au acelasi nume, si aceiasi ani.Intamplator am aflat asta.Chiar nu stiu ce sa fac.Sunt de cateva zile intr-o dilema totala deoarece nu gasesc diferente intre ei.Niste sfaturi, va rog.sad

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cine alearga dupa doi iepuri...

| Hannibal_8732 a răspuns:

Eu zic sa incerci un threesome.si alegi dupa aia. acum serios vorbind cred ca nici tu nu stii ce vrei.cum poti sa intrebi pe altii? tu singura decizi

| Flori a răspuns:

Andreea, te sfatuiesc sa nu incerci sa-i compari.Vei fi intr-o dilema si mai mare!
Esti intr-o situatie precara, tinand cont de faptul ca cei doi sunt prieteni. Te-ai gandit ca fostul ar putea avea un "plan"? Poate vrea sa demonstreze ca tu inca tii la el, ca pentru tine, relatia cu actualul nu conteaza.
Si, crede-ma, nu poti fi indragostita de doua persoane. Poate ai ramas doar cu un regret legat de relatia anterioara, se mai intampla. Dar, gandeste-te:merita oare? Merita sa renunti la relatia actuala? Pentru ce? Sau mai exact:pentru cine? Pentru o persoana care nu a stiut sa aprecieze ce a avut?
Sper sa-ti rezolvi dilema. Sper sa ne auzim cu vesti mai bune.Multa bafta!

| lindemona a răspuns:

Nu pot sa-ti spun ramai cu una sau cu celalalt. Iubire nu inseamna doar sa iti placa cum arata, ci sa te si asculte, sa te respecte, sa-ti fie si cel mai bun prieten si iubit. Alege pe cel langa care te simti mai bine, cu care te intelegi mai bine, care te respecta, te intelege mereu, te ajuta si e mereu sincer cu tine.
Sper ca o sa-ti fie de ajutor sfatul meu si iti doresc o relatie cat mai lunga si frumoasawinking