| DPaul a întrebat:

Am o mica problema sper sa ma puteti ajuta.
Problema e ca ma simt atras de o colega de la mine din clasa[sunt in clasa 9]. Pana aici totul suna bine.Dar problema e ca ea are deja prieten si nu stiu ce sa fac.Sa ii spun sau nu? Ma inteleg foarte bine cu ea si mi-e frica sa nu ne stricam prietenia.
Voi ce ati face daca ati fi in locul meu?

Răspuns Câştigător
| newboy a răspuns:

Asteapta pana ce sa despart si cand ei ii trece durera de la despartire (daca intelegi ce vreau sa spun) iar dupa aceea o poti intreba daca vrea sa fiti impreuna, ideea e ca e bine ca sunteti prieteni ceea ce face 60 la suta DA, si 30 la suta NU, asa ca nu va stricati prietenia ca altfel va fi invers... FUNDA?

5 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Nu ii spune nimic. Ma bucur ca ai observat ca,, mi-e frica sa nu ne stricam prietenia''. Ce sens are sa-i spui daca ea are deja prieten? Iti dai seama ca te va respinge si iti va spune ca te vede doar ca pe un coleg si amic, nicidecum ca pe un iubit. Lasa atractiile astea si cauta-ti o fata libera.
In concluzie: Nu-i spune nimic nici acum, nici mai tarziu.

| frikk a răspuns:

Nu ii spune nimic.Mia asteapta sa vezi cum merg lucrurile intre cei doi...
si daca pana in toamna nu iti trece chefu de ea spune-i.

| vRaz a răspuns:

Spune-i! nu se poate sa iti strici prietenia daca ti la ea, ba din contra... o sa te vada si ea altfel. Ii poti spune ce simti pentru ea si daca ea spune ca are prieten, ii poti spune ca intelegi si ca asta nu v-a afecta prietenia voastra. O sa vezi ca o sa fie mai bine! Sper ca te-am ajutat avand in vedere ca si eu am avut o problema asemanatoare inainte si, s-a rezolvat chiar frumos dupa vreo luna, in care fata a inceput sa ma vada altfel. happy

| DPaul explică:

Problema e ca eu am mai avut o astfel de situatie.Iar dupa ce i-am spus fetei se comporta foarte ciudat incercand sa ma respinga si deja devine enervat[asta nu a avut prieten].

| gagiu30 a răspuns:

Asteapta sa se desparta si daca si ea te place va accepta