| Babushka a întrebat:

Am o oarecare problema.Acum 3 zile am iesit afara cu cainele si m-am intalnit cu un vecin ce ma cam tachina dinainte si a ramas ceva timp cu mine afara, ne-am plimbat si dupa asta mi-a cerut numarul (mi-l mai ceruse de n ori inainte de ziua asta)si am facut marea prostie sa il dau. Mentionez ca nu vreau sa am nicio treaba cu el, nu-mi place deloc de el, are 29 de ani, eu 18, si de atunci ma tachineaza cu sms-uri si apeluri, eu nu ii raspund, dar vad ca insista. Azi m-am intalnit cu el intamplator in scara blocului (el sta la parter) si m-a intrebat ca dc nu ii raspund etc. i-am zis ca numai am credit si cand am intrat in casa a inceput sa ma sune si sa-mi dea mesaje cu id lui. Nu stiu cum sa ii zic frumos ca nu vreau sa ma mai caute, eu am prieten, si ambii stiu unul de altu, vecinul de prieten si prietenul de el. Azi prietenul meu a vrut sa-i dea sms sa ii spuna frumos sa ma lase in pace dar nu l-am lasat.
Spuneti-mi si mie cum sa -l fac ma lase in pace, mie teama sa nu scoata vorbe aiurea prin bloc pentru ca eu chiar nu am facut nimic cu el decat sa vorbim amical...Si nu incepeti cu comentarii rautacioase sunt genul de persoane care cedeaza cam repede rugamintilor de aia i-am dat nr.

5 răspunsuri:
| Babushka explică:

Sa ii zic prin sms sau fata in fata?

| danacatalina a răspuns:

Pai ai gresit,dar poti sa ii zici, vecine sau cum ii zici u te rog frumos nu mai ma cauta, nu-mi da sms ca in primul rand am prieten si uite putem sa vorbim cand ne gasim la scara amicalk despre ce vrei u daca am timp si numai nu imi da atatea sms si chestii ca ma deranjeaza ...am o relatie si nu vreau sa se strice din cauza unor sms aiurea.te-am pupat si sper sati foloseasca ...asa i-as zice eu nujt cat de bine ar fi in cazul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite care este treaba eu cred ca ai putea sa ii zici "uite X eu am prieten,tin la el si nu vreau sa ma cert cu el, vreau sa ramane amici, sa ne saluta-m sa vb amical etc"cred ca ii super frumos si ok

| Medemadu a răspuns:

Pai spune-i ca ai prieten si ca voi nu puteti fi decat prieteni.

| eleonora_4730 a răspuns:

Pai ar trebui sa-ti faci curaj si sa-i spui sa te lase in pace.
Sau sa iti schimbi numarul.