| Ankutzaaa a întrebat:

Am un amic si as vrea sa stiu daca ma place. El este mai mare ca mine cu vreo 5 ani..in fine, are si iubita..etc
Anul trecut iubita lui a fost geloasa ca statea cu mine si cu prietenele mele si a venit la mine sa imi spuna sa il lasam in pace..cu toate ca noi nu faceam nimic,decat amici,povesteam si atat. I-am zis fetei si se pare ca a inteles, apoi dupa chestia asta m-am intalnit intamplator cu el pe strada si am vorbit(era chiar anul' trecut de ziua lui) mi-a zis sa nu o bag in seama si sa dau "toata vina pe el", eu am zis ca nu ca nu vreau sa ii fac probleme, mi-a spus ca ma place dar asta este..eu am prieten si el la fel.(oricum nu ii dadusem de inteles ca vream ceva mai mult).
De atunci,am mai vorbit, ne salutam,cand ma vedea vorbea doar cu mine, etc.
Zilele astea a avut de lucru la un vecin de la mine de pe scara, iar eu cu ieseam cu fetele mai stateam si la scara. Mai vorbea cu mine,povesteam,se uita foarte insistent,zambea.
Sincera sa fiu mie imi place de el, este foarte de treaba,frumos,dar nu vreau sa ii stric si lui relatia si nici mie. Totul e bine asa cum este. Ieri mi-a zis ca a vazut ca mi-am schimbat poza de profil si a zis "ce superba e poza, esti minunat de frumoasa", eu evident am zis multumesc.
Eu as vrea sa stiu daca inca ma mai place cum a zis anul trecut, prietenele mele spun ca e evident. Dar vreau sa stiu daca si voi sunteti de aceiasi parere.
Va multumesc!
Pupici!

17 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca tu esti satila de prietenul actual si astepti cu nerabdare ca tipul sa faca primul pas! asa ca lasa vrajeala ca nu vrei sa fii cu el!
love struck

| Ankutzaaa explică (pentru onasis1961):

Te-ai bagat si tu ca musca-n lapte sa nu zic altundeva, de unde sti ce vreau sa sa fac sau ce simt eu?
Comentezi doar sa te afli in treaba, mai bine stai pe fundul tau si e mai bine.
Daca nu poti sa ma ajuti, pa!
Eject!

| lo a răspuns:

Chiar daca este mai maire ca tine, cred ca ar trebui sa dai tu dovada de maturitate deoarece el se comporta ca un copil ce isi Doreste toate jucariile din magazin.
Desi nu inteleg:daca tu esti bine cu iubitul tau, de ce iti doresti sa strici ceva frumos pentru altceva improbabil? Centreaza-te pe ceea ce ai; cu siguranta daca iubitului tau i-ar cadea cu tronc alta fata, ti-ar capta atentia si ai reactiona la fel ca iubita amicului tau.
Acum voi stiti; comunicati, analizati si ulterior actuati sau nu.Succes.

| Ankutzaaa explică (pentru lo):

Eu nu am zis ca vreau sa am o relatie cu EL.
Am pus intrebarea sa vad ce parere aveti si voi, prin comportamentul lui, daca ma mai place. Nu vreau sa ii stric relatia nici lui si nici mie. Imi place si mie de el, dar nimic mai mult. Pentru ca nici mie nu mi-ar place sa se bage una in relatia mea.
Multumesc oricum pentru sfaturi! :*

| Wehrmacht a răspuns:

"eu am prieten si el la fel."...a?
Da.Te place.Dar asta nu inseamna ca vrea sa o lase pe actuala(sau actualul din cate am vazut) pentru tine.Sau poate da.Ideea este ca nu poti fi sigura.De placut te place dar depinde ce inseamna pentru tine si el "a placea".

| Ankutzaaa explică (pentru Wehrmacht):

Nu vreau sa o lase pe prietena lui pentru mine, doar vreau sa stiu daca ma place sau nu!
Ce e asa greu?
Pffstraight face

| Wehrmacht a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Ceea ce vreau sa spun este oamenii pot avea un comportament inselator.Nu este nevoie sa vrea asta.Pur si simplu poate sa arate afectiune la mai multe persoane dar asta nu inseamna ca vor sa lase pe cineva pentru altcineva.
Cu "daca ma place" vrei sa intrebi daca te iubeste pe tine da? Nu poti afla asta decat daca il intrebi pe el.
Daca intrebi daca te place ca persoana, amica...etc atunci da.Te place.
Si mie mi se mai intampla cateodata sa imi vina sa fac chestii de genu' asta.Sa ii spun cuva ca este frumoasa, sa stau pe langa ea...etc dar nu inseamna ca vreau sa fiu cu acea persoana.

| wolder a răspuns:

1.daca vrei sa afli, il intrebi, foarte simplu, dar dupa spusele tale, DA TE PLACE
2. daca are prietena nu e bine sa te bagi in relatia lor
3. daca a zis ca te place dar aveti iubiti, totul intre voi s-a terminat

| Ankutzaaa explică (pentru wolder):

Mai spun ceea ce am spus si mai sus, eu nu imi doresc o relatie cu el!
Am vrut sa vad daca ma mai place cu toate ca a trecut un an si ceva de cand mi-a zis ca DA.
Te pup! :*

| Danysan a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de ale tale si sa ramaneti doar prieteni -daca tu erai prietena lui si se dadea la alta cum era. Aici se vede ce fel de baiat e -Era oki daca era singur dar tine cont ca are o prietena pe care o trateaza cum o trateaza -chiar si daca aia e o crizata -tot e prietena lui si nu se cade sa te

| BigG a răspuns:

Incearca apa si el sa vada daca ii calduta. Daca te dai si tu la el sigur nu o sa te refuze, la partea cu iubita nu trebuia sa pui "etc" de acolo ar trebui sa iti dai seama ce fel de om ii etc.

| Ankutzaaa explică (pentru BigG):

Nu inteleg ce vrei sa spui. Cum ar fi trebuit sa imi dau seama ce fel de om e?

| BigG a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Daca umbla cu doua deodata, ce om ii?
Daca te minte frumos si pe tine si pe ea, ce om ii?
Daca ea nu stie ca tu existi, ce om ii?
Uita-te in ce situatii se baga si compune si tu cateva intrebari la care sa raspunzi

| Ankutzaaa explică (pentru BigG):

Pai nu a umblat cu mine ca sa zici ca umbla cu doua. Si nu are cu ce sa ma minta, pentru ca nu are nicio obligatie fata de mine. Si ea stie ca exist.laughing
Eu am pus doar o simpla intrebare si uite unde s-a ajuns.
Vruiam sa stiu daca ma place sau nu.
Multumesc si te pup! :*

| AttilaDornIsPower a răspuns:

Eu cred ca da...adica ce alt baiat ar mai face asa daca nu te place? O.o in fine, baiatul a zis ca te place, deci cum vorbiti mereu sigur nu i-a trecut pana acum, asa ca incearca sa dezvolti ceva mai mult cu el, nu fa pasi repezi, ci cate unul, treptatwinking happy :* dar daca tii si la actualul tau prieten, atunci este o problema, trebuie sa te gandesti langa care vei ramane, care iti face mai bine :*

Sper ca am fost de ajutor

| Alinutaaaaaaaaa a răspuns:

Pai eu cred ca te place.Dar mai cred ca e si intr-o dilema, adica care dintre voi? Iubita lui sau tu? Eu una cred ca e indecis si nu stie pe cine place mai mult.Mai bine ramai cu iubitul tau. Daca te-ar fi placut chiar atat de mult s-ar fi despartit de iubita lui.Eu una asa cred, sper ca te-am ajutat.winking

| Ankutzaaa explică (pentru Alinutaaaaaaaaa):

Normal ca voi ramane cu iubitul meu, dar am vrut sa vad ce parere aveti si voi.
Va multumesc mult!
Pupici! :* :* :*