| iAngel a întrebat:

Am o poveste destul de ciudata pe care nu o inteleg deloc, sunt cu prietena mea impreuna de 2 luni, eu in tot timpul asta am fost cu ea si m-am purtat cu ea cum nu cred ca se va purta vreodata vreun baiat cu vreo fata, o pup mereu, ma uit numai la ea tot timpul, nu mai vad nimic si nu mai aud nimic cand sunt langa ea, sunt un tip romantic si tandru. Acum cateva zile(recent) o prietena dea ei am auzit eu ca a zis ca eu sunt prea pupacios, ca nu o las impace cand sunt cu ea, ca ma uit numai la ea, ca nu mai vorbesc cu ceilalti, si ma gandeam ca si prietena mea imi spune ca sunt "pupacios" dar mereu cand vreau sa o pup ma lasa, adica ii place, daca nu i-ar fi placut nu m-ar mai fi pupat, si de cand am auzit chestia asta, am incercat sa ma schimb, nu i-am mai scris in fiecare dimineata si seara mesaje de buna dimineata si de noapte buna, nu i-am mai scris ca o iubesc cum o faceam, i-am spus rar ca o iubesc, nu mai ma uitam la ea, nu prea mai vorbeam cu ea, nu vreau sa o plictisesc pentru ca tin enorm la ea, si am vazut ca prietena ei se simtea bine cand am facut eu chestia asta, problema este ca prietena mea mi-a spus astazi de dimineata ca a observat ca m-am schimbat enorm, ca sunt foarte rece, ca nu mai sunt cum eram, si ea nu are credit am sunat-o eu si dupa i-am spus ca trebuie sa plec, ma durea inima sa o aud la telefon, si i-am dat un sms ca m-am schimbat asa pentru ea, sa nu mai fiu baiatul ala pupacios, plictisitor care se uita si vorbeste numai cu ea si care nu mai vede nimic in afara de ea, si urmeaza sa o sun diseara, nu vreau sa o sun acum, o iubesc enorm si nu vreau sa o pierd, cum sa ma comport cu ea, nu inteleg nimic sad

9 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Dar poate ca iubitei tale chiar ii place asta. Poate prietena ei e geloasa ca nu are parte de asta.Tu nu trebuie sa te schimbi, cel mai bine ii spui si ei ce ne-ai zis si noua aici si sa ajungeti la o concluzie amandoi.

| euI a răspuns:

Iti trebuie cate putin din fiecare unde-i fete ii place sa fii si pupacios si rece iiplace sa te uiti la ea dar stii ca si fetei ii place sa traga cu ochul marac putin vrea sa se simta si geloasa...asa ar fi sufoacant sincer punete tu in locul ei putin aduca ar fi ceva gen nici prea prea nici foarte foarte. asta nu este motiv de cearta sa fim seriosi asa ca iti urez baftawinking

| DeeaMarry a răspuns:

Nu inteleg de ce ai luat in seama ce a spus prietena ei.
De ce nu ai intrebat-o pe prietena ta daca o deranjeaza ca esti atat de iubitor cu ea?!
Prietena ei sigur era geloasa, de asta a vorbit asa!
Eu sunt sigura ca prietena ta nu si-ar fi dorit sa te schimbi, iar acum sufera foarte mult. Vorbeste cu ea, spune-i de ce te-ai schimbat. Promite-i ca vei fi ca inainte! Sunt sigura ca o sa inteleaga si totul o sa revina la normal happy

| alalexandra a răspuns:

Nici ea nu intelege nimic! Baiatule ce auzi tu de la prieteni si prietene sa iti intre pe o ureche si sa iti iasa pe alta! Tu vorbesti cu ea daca se simte sau daca s-a simtit sufocata de tine, indiferenta doare si poti sa ranesti pe cineva chiar daca ai cele mai bune intentii

| iAngel explică (pentru alalexandra):

Nu vreau sa fiu indiferent cu ea dar chiar nu stiu ce sa fac si ce sa cred, urmeaza sa o sun diseara pe ea sunt foarte curios ce imi va spune ca i-am scris si ei chestia asta, sunt curios daca va spune ca ii place cum eram si ca o doare cum m-am schimbat(ca mi-a spus si dimineata ca sunt foarte rece si ca dc nu o iubesc, si nici macar nu i-am spus chestia asta, am lasat-o sa creada asta) sper sa ma iubeasca cum o iubesc eu si nu stiu ce o sa imi spuna

| alalexandra a răspuns (pentru iAngel):

Fa ce simti si lasa ambitia la o parte! O iubesti si asta conteaza cel mai mult, nu mai te lasa influentat de alte persoane! O problema se rezolva doar in doi! Inca ceva " nici macar nu i-am spus chestia asta, am lasat-o sa creada asta" nu mai lasa loc de interpretari ca de aici ajungi la alte discutii.
Trebuie sa fi stapan pe situatie!

| LolaGreen a răspuns:

Poi poate ca prietena sa este geloasa pe ea pentru ca esti un tip tandru si poate ca prietenul ei nu este asa si ea te place.Ramai asa cum ai fost,, pupacios"pentru ca iubitei tale i place iar acea schimbare ar putea sa o distanteze fata de tine asa ca sfatul meu este sa ramai in continuare tandru si nu mai asculta de altii.Bafta si nu te schimba pentru ca sincer si eu as vrea sa am un prieten la fel ca tine.

| TheFlower a răspuns:

Intreab-o diseara cum vrea sa fii si ai sa afli ce isi doreste ea, nu ii mai asculta pe prieteni ca nu intodeauna te ajuta.Majoritatea fetelor chiar isi doresc sa aiba langa ele un baiat tandru, romantic.Ea este foarte norocoasa ce te are pe tine.Eu nu am avut un asemenea norocstraight facesi chiar mi-as fi dorit.

Dar tie de cine iti pasa? De prietena aia care ti-a zis ca nue bine asa sau de iubita ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce reiese din povestea ta.o simpla persoana te poate schimba.Chiar daca prietena ei spune lucrurile astea nu trebuie sa te lasi moale.Tu trebuie sa stii ce vrea prietena ta si daca ei ii place sa o pupi mereu etc.Nu lasa pe nimeni sa va schimbe relatie mai ales dupa niste comentarii cel putin plauzibile! Daca prietena ta a observat ca te-ai schimbat inseamna ca a afectat-o intr-un anumit mod.ca daca vroia sa te schimbi nu iti mai spunea ca te-ai schimbat! Multa bafta si ai grija pe viitor!