| cosmin_6815 a întrebat:

Am o prietena care zice ca vrea sa fim doar amici dar eu simt ceva pentru ea si i-am zis ca o iubesc dar ea spune ca nu vrea sa aiba un iubit de acum si alte chestii nu prea imi raspunde la telefon adica raspunde dar mai rar cand raspunde zice ca era pe silentios ori ca erau parintii ei acolo i am intrebat-o de ce nu raspunde la mesaje si a zis ca ii este sila sa scrie am vazut la avatarul ei o imagine in care o imbratisa un baiat si a zis ca e un coleg i ca nu are nicio treaba cu el ce sa-i spun ca... funda!

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Binenteles ca se eschiveaza! Nu poate sa-ti zica in fata, ca nu vrea sa mai vb cu tine, si cauta tot felul de motive meschine, sa nu-ti raspunda la tel! Eu zic sa nu cauti ceva, acolo unde sti ca nu gasesti! Nu-ti darui inima cuiva care nu o vrea! Crezi tu ca merita sa te chinui degeaba, chestionand-o de ce si cum? Las-o in plata domnului, ca sunt destule care vor sa te cunoasca si sa le suni! Ce naiba, viata e frumoasa, de ce sa permiti unei pramatii arogante sa-si bata joc de viata ta! Daca nu simte pentru tine ce simti tu pentru ea, nu are rost sa te umilesti cersindui atentia! Daca nu te vrea, alta sigur te va vrea! Cauta in continuare persoana potrivita, ca asta sigur nu e! Curaj si succes!

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Exista unele situatii in care, desi iubesti o anumita persoana, trebuie sa accepti ideea ca ea nu va niciodata a ta. Cu toti trecem prin asta.
Stiu ca este greu, insa sfatul meu este sa o uiti. Este evident ca nu ii pasa de sentimentele tale si nici nu apreaciaza felul in care te simti... Cel mai bine este sa renunti la ea si sa cauti o persoana care sa merite.

| Alexakos a răspuns:

Buna. Prietene eu zic sa o lasi pentru ca si eu am patit la fel ca si tine si(si mult mai rau) si nu merita, cea ce face, este sa isi bata joc de tine... sau nu te vrea in orice caz, eu unu am patit-o o data si nu as vrea sa fie nimeni in locu meu acum faci cum crezi tu dar eu zic sa o lasi sau nu mai ii mai da atata importanta ca daca te vrea cumva atunci o sa vina ea dupa tine(cea ce nu vad) sper sa te fi ajutat cat de cat.

| Liviuuuuu a răspuns:

@Ray adevarat
incearca sa o ignori daca o bagi prea mult in seama, sa vada ca te-a cam pierdut, si o sa realizeze ca nu o mai iubesti prea mult, iar posibilitatea este sa vina sa incerce sa iti atraga atentia, sau sa nu ii pese

| Raymond_2899 a răspuns:

Am trecut si trec prin aceleasi momente...,insa incet-incet ar trebui sa-ti dai seama, ca ai lucruri muuuult mai importante in viata decat o fata care-si bate joc de sentimentele tale.Cel mai important e sa nu te umilesti, sa-ti pastrezi mandria de baiat; nu vrea...treaba ei.Ea pierde,nu tu! Sigur,ca doare,si mai mult ca sigur distruge increderea in sine; insa daca incepi sa te concentrezi pe alte lucruri,si lasi fetele in pace(LE IGNORI), ai sa vezi ca o sa te gaseasca pe tine o fata care te va respecta, te va iubi!