| Mainbug a întrebat:

Am o prietena de 5 luni. Ea are 1.53 și eu 1.82. Ne iubim foaete mult reciproc, ne înțelegem bine. Unii me spun ca e diferența prea mare intre noi și ca ar trebui sa caut pe cineva mai înalt. Pana sa mi se spună asta nu bagam de seama. Acum mă simt puțin complexat. Ce părere aveți?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia sunt tampiti rau de tot, diferenta intre voi de inaltime e foarte buna, majoritatea cuplurilor sunt intre 15-25 de cm

| minrest a răspuns:

Diferenta de inaltime nu conteaza. Banuiesc ca persoanele ''deranjate'' de diferenta de inaltime dintre voi sunt invidioase pe faptul ca va intelegeti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Saracul de tine.
Daca gasesti o femeie cu care sa te intelegi si incepi sa o iubesti mult si ea sa te iubeasca la fel, dupa cum zici tu o lasi ca zice x si y ca e mica?
Gaseste-ti una inalta, proasta si cu care sa nu te intelegi la fel de bine, ca sa-i impaci pe restul big grin

Ori ii impaci pe restul ori pe tine.

| Mainbug explică (pentru PersonajFictiv):

Mda. Ai dreptate aici

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca voi doi nu aveti nicio problema din cauza asta e perfect. Parerea celorlalti nu conteaza.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă înălțimea nu a fost un impediment până acum, nu trebuie sa schimbi nimic. Dacă simțeai tu că era o problemă o rezolvai atunci.

| kandaraki a răspuns:

Ce are inaltimea? ce asculti ce iti zice lumea? ai capul tau pe umeri, te simti bine cu ea, ce atragi atentie la ce zic altii?
fii fericit cu ea si gata

| Marius925990 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie (+-2cm).pana nu am citit intrebarea ta nu m-am gandit la asta...nu ar trebui sa fim afectati, mie chiar imi place.o fata scunda e mult mai draguta din pct meu de vedere

| Mainbug explică:

Ok, va mulțumesc!

| Mainbug explică:

Pana sa îmi zică lumea nu mă simțeam complexat, dar câțiva mi-au zis ca ar trebui sa iau una înaltă. Dar noi ne iubim mult