| RockOut4ever a întrebat:

Am un coleg care ma place. El nu mi-a spus asta dar cel putin 5 colegi mi-au spus ca asta cred + cel mai bun prieten al lui din cls care se intampla sa fie si cel mai bun prieten al meu din cls. Iar odata cand am vb cu el p mess m-a intrebat daca cred ca e dragut si i-am sp ca da da nu imi pot imagina s fim mai mult decat prieteni. Dupa asta binenteles ca l-am intrebat daca crede ca is draguta si a sp da. L-am mai intrebat daca ma place si a sp ca da dar are alta fata la mana si ar mai trebui o picatura pentru 100%. Prietenul ala comun mi-a sp ca Cezar ( tipu care ma pl ) nu o pl pe tipa aia ci vrea doar sa ma faca geloasa. Acum ceva timp s-a despartit de fata aia si tot imi facea avansuri si am inceput sa ma port urat cu el (am avut o perioada mai proasta ). Iar acum ma port frumos cu el dar nu prea ma mai baga in seama. Nu mai deschide el conversatiile p mess si d astea dar cand vb cu el ma baga in seama da nu mai incepe el conversatia (nici la scoala ). Si faza e ca acum imi pl de Cezar. Cum sa fac sa fiu cu el?

PS : El stia ca imi place un alt tip Sorin si ca sa vad daca chiar ma place i-am spus ca ies sambata cu el in oras si s-a enervat fffff tare si s-a dus la 2 (et la care e cl lui Sorin, iar noi suntem la parter ) si a inceput sa se certe cu Sorin (eu nu eram de fata, mi-a sp o prietena, eu doar l-am vazut cand a urcat la 2 si mi-a sp ca se duce la Sorin ), iar mai tarziu, pe mess l-am intrebat daca e gelos si a sp ca nu si l-am mai intrebat daca nu e gelos ce cauta la 2 si a sp ca avea o treaba cu Sorin da de fapt nici nu se cunosteau Cezar il stia pe Sorin ca i-l-am aratat eu (asta era inainte sa ma port urat cu el si era inca cu tipa aia ). Iar acum nu ii mai pasa daca ii sp ceva de Sorin. Ma mai place?

dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Aoleu ce poveste incalcita! De ce te-ai purtat urat cu el? Ce daca iti facea avansuri, te omora? Cere-ti scuze pentru ca ai fost asa sensibila... oh go on Si dupa ce iti ceri scuze, daca nu te baga in seama ignora-l! Lasa-l pe el sa vina la tine, nu te duce tu la el.

| noktambul a răspuns:

Mai, fato! Ai relatat o poveste atat de alambicata incat n-am inteles decat ca tu il placi pe respectivul si ca si el te place pe tine. O relatie intre doua persoane se lamureste/rezolva cel mai bine prin contactul direct dintre cele doua persoane. Nu prin intermediari, banuieli, presupuneri, pareri ale altora. Ce ar fi daca l-ai aborda cu curaj pe Cezar si sa-i marturisesti sincer ce simti pentru el si sa-i ceri ca si el sa-ti marturiseasca la fel de sincer ce simte pentru tine. Nu ca a zis nu stiu cine nu stiu ce, si ca a zis cineva ceva sau ca oarecine banuie ca ar fi la mijloc alta chestie sau alte rahaturi de genul asta. O relatie bazata pe nesiguranta si pe prea multe intrebari este o relatie moarta inainte de a se naste. Poarta cu el o discutie matura ca sa vezi la cat e ceasul si mai ales daca ceasul tau arata aceeasi ora cu ceasul lui. Poate ca veti fi impreuna dupa discutie, poate ca nu. Dar, oricum, nu te vei mai zbate intre intrebari si indoieli, si vei sti ce vei avea de facut pentru viitor. Bafta!