| Marrythenight a întrebat:

Am o problema, si am nevoie de niste sfaturi.Imi place de un coleg, la scoala sta numai cu mine, mi-a dat o data geaca lui laughing sa facem o poza, m-a pupat de doua ori pe obraz, ( cititi in intrebarile mele, am mai pus una asemanatoare ) si o colega l-a intrebat acum 2 sapt. daca vrea sa fie cu mine, si a zis ca nu stie. Dar de atunci, noi inca vorbim, toata ziua. Mereu ma saluta, si eu pe el, ma intreaba ce fac, ce planuri am pentru ziua respectiva, ce am bun de mancare laughing avem in clasa o alta fata care a fost cu el, si ma tot sacaie la cap cu " esti cu el, sunteti impreuna? " si i-am zis si baiatului si a zis NU O BAGA IN SEAMA, E GELOASA, SPUNE-I CA SUNTEM IMPREUNA.
nu mai stiu, sunt confuza. Oare ii place si lui de mine? de ce i-a spus colegei aleia, ca nu stie daca sa fim impreuna sau nu?

4 răspunsuri:
| peacygirl15 a răspuns:

Este un semn evident ca TE PLACE! A zis ca nu stie pentru ca probabil nu vroia sa stie ea, dar in rest.....crede-ma,te place.Am avut si eu aproape aceeasi situatie cu un baiat si stii cum am reusit sa fiu cu el?

| Marrythenight explică (pentru peacygirl15):

Dar daca ma place, de ce nu face nimic in privinta asta?
poveste-mi, cum ai reusit?

| Andreea_Dede_1998 a răspuns:

Din moment ce stati mereu impreuna si te baga in seama, inseamna ca te place, insa este prea timid sa recunoasca. marea greseala pe care ai facut-o a fost sa o pui pe prietena ta sa-l intrebe. asta ii enerveaza cel mai mult pe baieti. consider ca ar trebui sa-i spui ce te macina, chiar daca este greu. daca chiar il vrei vei face si pasul acesta. si cu privire la fata geloasa, ar trebui sa-i spui ca din moment ce ei nu mai sunt impreuna nu ar trebui sa-i mai pese de el. daca continua, da-i "ignore".

| Marrythenight explică (pentru Andreea_Dede_1998):

Am batut niste apropouri... a zis ca eu nu ma compar cu niciuna din clasa, mai ales cu fosta lui. Nu stiu, cred ca s-a prins despre ce e vorba, ca imi place de el, si eu simt ca ii place de mine, cand suntem face2face, si imi vorbeste.Doar ca nu eram sigura.nu stiu cum sa ii spun, am zis, am batut niste apropouri dar nu a zis nimic...